Oceláři doma těsně udolali Spartu, Jihlava už není poslední

Hokejová extraliga předehrála 49. a jeden zápas 44. kola. Třinec porazil doma Spartu počtvrté za sebou, Jihlava prohloubila mizérii Litvínova a poslala ho na extraligové dno.

Praha (Aktualizováno: 20:50 23. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Růžička v šanci proti Spartě | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:0

Sparťané přijeli do Slezska se sérií tří vítězných zápasů v řadě, Oceláři je sice jasně přestříleli, ale dlouho se nemohli prosadit. Výsledkem drtivého tlaku ve druhé třetině byl pouze neproměněný samostatný nájezd Martina Růžičky.

Ráno zápas s Kanadou na olympiádě, po obědě Utkání hvězd. Hokejové fanoušky čeká v únoru nabitý program

Jediný gól zápasu padl krátce po druhé přestávce. Vyloučení sparťana Kaliny potrestal šikovně schovanou střelou od modré čáry Lukáš Krajíček, který připravil gólmana Aittokalia o čisté konto. Šimon Hrubec na druhé straně ho udržel a Třinec porazil Spartu ve čtvrtém domácím utkání v řadě.

HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava 1:3

Litvínov i Jihlava se potýkají s velmi špatnou aktuální formou, po vzájemném souboji si náladu trošku vylepšili hosté z Vysočiny. Nový domácí kouč Jiří Šlégr ani v pátém zápase se svým týmem nezískal první body a Verva prohrála už devátý zápas za sebou.

K odpoutání ze dna nasměroval Duklu v šesté minutě šikovnou tečí kapitán Tomáš Čachotský, ještě hůř bylo pro chemiky krátce po přestávce, kdy zmatků v jejich obraně využil Lukáš Anděl.

Verva reagovala sérii tvrdých zákroků a čtvrté oslabení během dvanácti minut neubránila, na 3:0 pro Jihlavu zvýšil Zeman. Lukeš sice rychle snížil, jenže blíž než na stav 1:3 se už Litvínov nedotáhl a vystřídal Jihlavu na posledním místě tabulky.

Aukro Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 1:3

Středočechům se na Valašsku daří, ve Zlíně bodovali už pošesté v řadě a tentokrát vezou do Mladé Boleslavi tři body za vítězství 3:1.

Berani sice v souboji týmů bojujících o elitní desítku po polovině první třetiny vedli po překvapivé střele zápěstím Davida Šťastného, jenže hosté rychle využili následnou přesilovku, Klepišovu střelu tečoval Tomáš Urban a vyrovnal.

Ve druhé třetině sice Valaši ubránili čtyři minuty v oslabení, jenže krátce po jeho skončení napřáhl z pravého kruhu Bruslař Vladimír Eminger, prostřelil Kašíka a dal rozhodující gól. Do prázdné branky pak v závěru uzavřel skóre na 3:1 Jakub Orsava.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 6:2

Liberec bojuje o účast v elitní desítce zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Porazil Litvínov, deklasoval Zlín a v repríze loňského finále si vyšlápl i na Kometu Brno.

V horních patrech tabulky hrající Jihomoravané dokázali v prvním třetině dvěma góly zareagovat na rychlý Bakošův gól, po změně stran už ale vládli na ledě Tygři. Redenbach s Ordošem zařídili definitivní obrat ve prospěch Liberce.

V poslední dvacetiminutovce kapituloval Marek Čiliak ještě třikrát a Liberec zvítězil 6:2.

Mountfield HK – Piráti Chomutov 1:0

Královéhradečtí hokejisté si upevnili druhé místo v tabulce a stačil mu k tomu jediný gól, vstřelil ho už v osmé minutě v přesilové hře Jan Berger.

Mountfield  bodoval už pátém utkání za sebou a bodoval v posledních devíti vzájemných zápasech, šest z toho vyhrál.

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 5:3

Vítkovice porazily Pardubice pětkrát za sebou a nadějně vykročily i v předehrávce 44. kola hraný na východě Čech, do vedení je poslal Rastislav Dej.

Jenže domácí reagovali. Druhé vyloučení Svobody během sedmi minut přetavil Rolinek k vyrovnání, po přestávce Dynamo díky brankám Sýkory a Berana odskočili už na 3:1.

Ridera se prosadila ještě dvakrát v přesilovce, Kucsera a Svoboda vždy ale pouze přiblížili Ostravany na dostřel. Marek Trončinský minutu před koncem do prázdné branky definitivně potvrdil výhru Dynama 5:3.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 23. 1. 2018)

Předehrávka 44. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Trončinský, T. Svoboda), 24. P. Sýkora (Marosz, M. Beran), 33. M. Beran (Trončinský), 38. T. Svoboda (Tomášek, S. Treille), 59. Trončinský (Marosz, P. Sýkora) - 7. Dej (Lev, Olesz), 35. Kucsera (O. Roman, Sloboda), 56. Sloboda (O. Roman, Kucsera). Rozhodčí: M. Sýkora, Šír - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:4, navíc Trončinský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6360.

Předehrávané 49. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 41. Krajíček (J. Petružálek, Marcinko). Rozhodčí: Kubičík, Pešina - Blümel, Ganger. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4157.

Aukro Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. D. Šťastný (Freibergs) - 13. Urban (Klepiš, Kotvan), 34. Eminger (Žejdl, Němeček), 60. Orsava (P. Musil). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2842.

HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. F. Lukeš (M. Hanzl, V. Hübl) - 6. Čachotský (J. Zdráhal, A. Zeman), 23. Anděl (R. Hubáček, Žálčík), 36. A. Zeman (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 2847.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 8. Berger (Dragoun). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lederer, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3899.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít