Hradec se vrací na druhé místo extraligy, Ocelářům pomohla čerstvá posila

Ve 37. kole hokejové extraligy zvítězili Oceláři Třinec po šesti týdnech na vlastním ledě. K výhře 4:2 nad Chomutov výrazně přispěl nováček v týmu Roman Vlach.

Třinec (Aktualizováno: 20:38 5. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malá pomsta pro Oceláře. Třinec doma udolal Litvínov

Oceláři Třinec | Zdroj: ČTK

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 4:0

Souboj Hradce s Vítkovicemi byl vyrovnaný pouze v první třetině, pak se ze souboje o druhé místo stala jednoznačná záležitost Východočechů.

Jágr v Calgary nekončí. 'Je zraněný,' řekl trenér Flames

První branku dotlačil do vítkovické sítě Filip Pavlík, když završil práci Džerinše a Šimánka. Uběhlo pouze 66 vteřin, než Radek Smoleňák tečoval ránu Graňáka a Mountfield vedl už o dvě branky.

Famózní pětiminutovku Hradce završil Petr Koukal. Zkušený útočník ve vlastním oslabení nejdřív pálil mimo, puk se ale odrazil zpátky do brankoviště a gólman Bartošák si jej srazil do vlastní sítě.

Pojistku na návrat Hradce na druhé místo doplnil ve 45. minutě druhým gólem v zápase Radek Smoleňák. Východočeši porazili Vítkovice v pátém ze šesti posledních vzájemných zápasů.

Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech

Atraktivním souboji Komety s vedoucí Plzní přihlížela na jihu Moravy vyprodaná hala. Hlasití fandové mistrovského týmu nemohli být spokojeni s první třetinou, po ní totiž vedli indiáni po teči Jakuba Poura.

Podstatně spokojenější mohla být Kometa po druhé dvacetiminutovce, ve které Malec a Zohorna v přesilovce skóre otočili. Západočeši se ale s porážkou nesmířili a 78 sekund před koncem při risku bez brankáře vyrovnal Stach.

Zápas došel do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. V dresu Komety se prosadili Havránek a Mallet, kdežto brankáře Brna Čiliaka překonal pouze Stach. Kometa vyhrála popáté za sebou, tentokrát 3:2 po nájezdech, Plzeň naopak prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:2

Oceláři doma nevyhráli od konce listopadu loňského roku a během čtyř zápasů od té doby získali jen dva body. Série špatných výsledků ve Werk Areně skončila v zápase proti Chomutovu.

Klíčovou postavou vítězství Třince byl Roman Vlach. 28letý útočník, který v týdnu přišel z Olomouce, se prosadil na konci 19. minut krátce po konci třineckého oslabení. Druhý gól přidal v přesilové hře okamžitě po přestávce.

Skvělou desetiminutovku Třince završili ještě do poloviny zápasu Marcinko s Adamským a domácí vedli už 4:0, až pak Piráti snížili. Po brankách Štovíčka a Dietze snížili na dvoubrankový rozdíl, blíž se ale nedostali.

Verva Litvínov – Dynamo Pardubice 1:2

Naopak Litvínovu se na vlastním ledě nedaří, v domácím prostředí prohrál už popáté za sebou a ztratil i třetí zápas aktuální sezony s Pardubicemi, tentokrát 1:2.

Na přesilovkový gól pardubického Svobody sice dokázal rychle zareagovat Filip Helt, jenže Východočeši udeřili ještě jednou. Z třetí dvacetiminutovky neuběhlo ani pět minut a Tomáš Rolinek vstřelil vítěznou branku zápasu. Pardubice vyhrály čtvrtý z posledních šesti zápasů a získaly v nich 11 bodů.

Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha 2:4

V přímém souboji o sedmé místo vyhrála Sparta ve Zlíně. Dva góly Valachům vstřelil Zbyněk Michálek. Nedávný navrátilec ze zámoří nejprve v přesilové hře ve 24. minutě otevřel skóre. Rozhodující úder si ale nechal až na 45. minutu.

Beranům se totiž povedlo se z nepříznivého stavu 0:2 dotáhnout na 2:2. Pak ale Petr Vrána našel Michálka před brankou a 35letý bek vstřelil vítěznou branku. Z protiútoku tříbodovou výhru Sparty potvrdil sedm a půl minuty před koncem Lukáš Pech. Sparta vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů.

HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec 0:2

Všechny tři zápasy s úvodním buly v půl šesté vyhráli hosté.  V souboji týmů s horší aktuální formou naplno bodovali Bílí Tygři na ledě poslední Jihlavy.

K vítězství Severočech nasměroval už po 25. minutách hry Filip Pyrochta z ideální střelecké pozice v prostoru mezi kruhy. Hosté měli i další šance, ale na konečných 2:0 zvýšil až ve 36. minutě Lukáš Derner.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 4:2

Hanáci před zápasem s Mladou Boleslaví dvakrát za sebou nebodovali, proti Středočechům si ale upevnili šesté místo v tabulce, Bruslařům uštědřili čtvrtou prohru za sebou, venku dokonce sedmou v řadě.

Olomouc rozhodla o své výhře v sedmé minutě první třetiny. Nejdřív střelu od modré tečoval před brankovištěm Petr Strapáč, o 26 sekund později se prosadil i Jakub Herman a v červeném hrající domácí vedli 2:0.

Středočeši dokázali rychle zareagovat a Jakub Orsava ve 29. minutě dokonce vyrovnal. Jenže rozhodující gól zápasu vstřelil krátce po polovině hrací doby Vilém Burian a Zbyněk Irgl potvrdil výhru 4:2 do prázdné branky.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 5. 1. 2018)

37. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Roman Vlach (Martin Růžička), 21. Roman Vlach (Marcinko, Martin Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 30. Adamský (Martynek, Marcinko) - 40. Šťovíček (J. Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda - Pešek, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4283.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Helt (M. Hanzl, Baránek) - 10. T. Svoboda (Rolinek, Trončinský), 45. Rolinek (Trončinský, T. Svoboda). Rozhodčí: Hribik, Souček - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 4123.

Aukro Berani Zlín - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Okál (Honejsek, Freibergs), 43. Roberts Bukarts (Nosek) - 24. Z. Michálek (P. Vrána, J. Hlinka), 28. Forman (Pech), 45. Z. Michálek (P. Vrána), 53. Pech. Rozhodčí: Hradil, Kika - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 5019.

HC Dukla Jihlava - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Pyrochta (Lakatoš, P. Jelínek), 36. Derner (Bakoš). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Suchánek (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváků: 4293.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Malec (Bartejs, R. Zohorna), 39. H. Zohorna (Krejčík, M. Erat), rozhodující sam. nájezd Mallet - 7. Pour (D. Sklenička), 59. Stach (Gulaš, Indrák). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. F. Pavlík (Šimánek, Džerinš), 29. Smoleňák (Graňák, Koukal), 32. Koukal, 45. Smoleňák (Červený, Koukal). Rozhodčí: Pražák, Lacina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5149.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Strapáč (Houdek, Irgl), 7. Herman (Čáp), 35. Burian (Herman), 60. Irgl - 11. Žejdl (Bernad), 29. Orsava (Klepiš, Kotvan). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 4027.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít