Olomouc loupila ve Vítkovicích, Sparta doma porazila tápající Litvínov

Olomouc porazila v nepříliš zaplněné Ostravar aréně Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech. Vítkovice si připsali pátou porážku v řadě. Sparta doma přerušila sérii tří proher, když v dohrávce 4. kola porazila trápící se Litvínov.

Ostrava/Praha (Aktualizováno: 21:11 10. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice si poradily s Libercem

Vítkovice si poradily s Libercem | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:4 po sam. nájezdech

Olomouc po přesilovkách na začátku druhé třetiny zvyšovala už na 3:1, ale Vítkovice v dalším průběhu dokázali srovnat. V čase 52:23 vyrovnával Hrbas. Následovalo prodloužení, ve kterém domácí byli sice více na puku, gól z toho ale nedali. Rozhodnutí nejdelšího zápasu letošního ročníku extraligy tak přišlo až v osmé sérii nájezdů, kdy hostům vystřelil bod navíc Jan Knotek.  Hanákům na vítězství stačilo sedmnáct střel na branku. Vítkovice tak prohráli páté utkání v řadě, Olomouc si naopak zajistila čtvrtou výhru venku za sebou.

Kometa otočila zápas v Plzni a navýšila náskok, třetí v extralize je Třinec

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:1

Pech 27. minutě zvyšoval svým druhým gólem v zápase už na 3:0. Domácím se navíc povedlo využít dvě přesilovky. Ve třetí třetině pak Sparta ve své hře krapet polevila, Lítvínov však z toho vytěžil jediný gól. Pražané tak přerušili své trápení, za to Severočeši prohráli už poosmé za sebou a dál se krčí na dně ligové tabulky.

15. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Tybor (Sloboda, Baranka), 26. Tybor (Sloboda, O. Roman), 53. Hrbas (Trška, Dej) - 21. J. Knotek (Laš), 22. Sundher (J. Galvas, Skladaný), 23. B. Mráz (Ostřížek), rozhodující sam. nájezd J. Knotek. Rozhodčí: Hejduk, Kika - Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:2. Diváci: 4318.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Říčka (P. Vrána), 20. Pech (Saponari, J. Hlinka), 27. Pech (Saponari, J. Hlinka) - 44. Gerhát. Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - J. Ondráček, D. Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 6436.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 10. 10. 2017)