Olomouc porazila vysoko Kometu Brno, Sparta si výhrou nad Mladou Boleslaví zajistila předkolo play off

Hokejisté Olomouce porazili brněnskou Kometu 7:2. Pražská Sparta má díky výhře 6:2 nad Mladou Boleslaví jistou účast v předkole play off. Pardubice přehrály Třinec 6:2 a Zlín Chomutov 5:2. Vítěz základní části z Plzně prohrál v Liberci 0:4 a Hradec Králové s poslední Jihlavou 2:4. Až v prodloužení zdolal Litvínov Vítkovice 2:1.

Olomouc, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté pražské Sparty v zápase proti Boleslavi

Hokejisté pražské Sparty v zápase proti Boleslavi | Zdroj: ČTK

HC Olomouc – HC Kometa Brno 7:2

Olomouc vstoupila do boje o první šestku víc než dobře. Po 30 minutách hry vedla už 4:0, když se postupně trefili Jan Káňa, Miroslav Holec, Vilém Burian a Jan Knotek.

Kometa se branek dočkala až ve třetí části, když se prosadili Jakub Krejčík a Jan Štencl. Domácí se ale gólově nezastavili a další tři branky si zapsali znovu Knotek, Jakub Galvas a David Škůrek. Olomouc tak porazila Brno 7:2.

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 6:2

Vedení se ujali v pražské O2 aréně Mladoboleslavští zásluhou Radana Lence. Ještě v první třetině na to odpověděl Petr Vrána. Vedení zajistili Spartě postupně Michal Řepík, Lukáš Pech a na 4:1 zvyšoval Lukáš Klimek.

Na rozdíl dvou branek snižoval Vojtěch Němec. Sparta následně znovu odskočila díky Michalu Řepíkovi. Poslední trefu už do prázdné brány zaznamenal znovu Řepík.

Mountfield HK – HC Dukla Jihlava 2:4

Jasným favoritem byl Hradec, ale Jihlava dokázala dokonale překvapit. Po první třetině vedli hosté z Vysočiny zásluhou dvou tref Matěje Stříteského a jedné Petra Straky už 3:0.

Po téměř 40 minutách se prosadili i Hradečtí. Za ně snižoval Lukáš Cingel. Jihlava se ale nezalekla a do tříbrankového vedení ji znovu poslal Robert Zachary Hamill. Za Hradec ještě snížil znovu Cingel.

HC Třinec Oceláři – HC Dynamo Pardubice 2:6

Třinec měl sice v zápase více šancí, ale efektivněji je dokázali využít Pardubičtí. Po brankách Josefa Hrabala a Martina Kauta vedli hosté už 2:0. Za Oceláře sice skóroval David Ciencialu, ale dvoubrankové vedení vrátil Pardubicím David Tomášek.

Dynamo se ale gólově nezastavilo, do konce utkání ještě zkompletoval hattrick Knaut a prosadil se i Patrik Poulíček. Za Třinec ještě snížil na 2:6 Tomáš Marcinko.

HC VERVA Litvínov – HC Vítkovice Ridera 2:1 po prodloužení

Předposlední Litvínov vedl proti čtvrtým Vítkovicím většinu zápasu, když se trefil Martin Hanzl. Až po polovině druhé části srovnal Milan Bartovič.

Další branky až do konce základní hrací doby nepadly a tak rozhodlo prodloužení. V tom se po půl minutě prosadil Viktor Hübl.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:0

Až ve 39. minutě se dočkali diváci v Liberci první branky a radost z ní určitě měli. Jejich tým se dostal do vedení 1:0. Ve třetí třetině se znovu prosadil domácí tým, který využil přesilovku, konkrétně Tyler Redenbach.

Ranou zdálky upravil skóre na 3:0 Lukáš Derner. Poslední libereckou branku přidal tři minuty před koncem Jan Ordoš.

Aukro Berani Zlín – Piráti Chomutov 5:2

Zlín stejně jako ostatní týmy z šestého až desátého místa stále má stále šanci na první šestku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play off. Na domácím ledě začali Berani víc než dobře.

Ve třetí minutě se prosadil Jakub Ferenc a po něm ještě v čase 5:18 Michal Popelka. Na 2:1 snižoval ještě v první třetině Jakub Sklenář. Do dvoubrankového vedení se domácí znovu dostali díky David Nosek.

Díky Tomáši Slovákovi se dostali Piráti znovu na dostřel, když chomutovský obránce snížil. Dvoubrankový náskok si ale domácí vzali zpět po brance Michala Popelky. Do prázdné brány ještě upravil Tomáš Fořt.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 2. 3. 2018)