Ani Palátovy tři body nestačily Tampě k výhře nad Detroitem. Zadina s Hronkem oba dvakrát asistovali

Ondřej Palát si v utkání NHL připsal gól a dvě nahrávky, hokejistům Tampy Bay to ale k úspěchu nepomohlo. V Detroitu prohráli 4:6, v domácím mužstvu zaznamenali Filip Zadina i Filip Hronek po dvou asistencích. Davidové Krejčí a Pastrňák se gólem podíleli na vítězství Bostonu nad New York Rangers 4:0. Krejčí k brance přidal asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou. Střelecky se prosadili také Dominik Kubalík z Chicaga a Martin Nečas z Caroliny.

New York (Aktualizováno: 10:13 12. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Palát.

Ondřej Palát. | Foto: Sam Navarro-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Detroit - Tampa Bay 6:4

Detroit proti obhájcům Stanleyova poháru bodoval i v úterý, to však s Tampou prohrál 3:4 v prodloužení. Tentokrát Red Wings zvládli úvodní dvě třetiny, po kterých vedli 5:2, a vítězství už nepustili. Hráči Lightning podlehli Detroitu v řádné hrací době poprvé od 3. listopadu 2015 a přišli o sérii dvaceti zápasů, v nichž dokázali s Red Wings bodovat.

Draisaitl pěti body dovedl Edmonton k výhře nad Ottawou. Minnesota podruhé za sebou porazila Vegas

„Chceme uspět v každém zápase a získávat co nejvíce bodů, proto jsme rádi, že jsme dokázali porazit držitele Stanley Cupu. Je fajn, že jsme přerušili tu hrozivou sérii, ale nemyslím si, že by na to kluci nějak koukali. V posledních letech se nám moc nedaří, proto máme nepříznivou bilanci s mnoha týmy,“ řekl trenér Detroitu Jeff Blashill.

Tampa zásluhou branek Paláta a Braydena Pointa snížila na 4:5 a vykřesala naději, ale 20 sekund před koncem pojistil vítězství Detroitu střelou do prázdné branky Vladislav Naměstnikov. Ruskému útočníkovi přenechal kotouč Anthony Mantha, který se na výhře Red Wings podílel třemi body za gól a dvě asistence.

Nemyslím si, že bychom hráli špatně, ale nevyužili jsme šance, zatímco oni nás potrestali prakticky ze všeho. Není důvod k obavám, z šestizápasové venkovní šňůry jsme získali devět bodů z dvanácti, což je dobré,“ hledal pozitiva Palát, který je s 24 body nejproduktivnějším Čechem v soutěži, o dva body před Pastrňákem.

Boston - NY Rangers 4:0

Boston rozhodl utkání s Rangers v úvodních 25 minutách, do nichž vměstnal všechny čtyři branky. V 5. minutě otevřel skóre Pastrňák, který se prosadil ranou netradičně od modré čáry. Nejlepší střelec minulého ročníku NHL skóroval podvanácté v sezoně a je nejlepším českým střelcem.

Vrána se stal první hvězdou zápasu, když dvěma góly řídil výhru Washingtonu. Trefil se i Pastrňák

Na začátku druhého dějství si Krejčí našel pozici nad levým kruhem a střelou nad lapačku brankáře Alexandara Georgijeva zvýšil na 3:0. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Šternberka skóroval poprvé v ročníku.

„Jsem za Davida rád. Vím, že má dobrou střelu z první, ale v posledních zápasech neměl dost štěstí. Několikrát trefil brankovou konstrukci, nebo ho skvěle vychytal gólman. Je dobře, že protrhl smůlu,“ radoval se z Krejčího zásahu trenér Bruce Cassidy. Skóre uzavřel v 25. minutě po křížné přihrávce českého centra Jake DeBrusk.

Slovenský brankář Jaroslav Halák udržel 52. čisté konto v kariéře a na 26. místě historických tabulek se odpoutal od Tomáše Vokouna, Davea Kerra, Rogieho Vachona a Curtise Josepha.

Dallas - Chicago 2:4

Chicago využilo v zápase s Dallasem čtyři z 16 střel na branku a zvítězilo 4:2. Skóre otevřel v šesté minutě Dominik Kubalík, který v samostatném úniku zakončil chytře mezi nohy brankáře Antona Chudobina a připsal si desátou branku v sezoně. Druhou asistenci u trefy plzeňského rodáka zaznamenal další český útočník David Kämpf.

Nebylo to naše nejlepší utkání, ale získali jsme dva body a to musíme brát pozitivně. Dařilo se nám v přesilovkách a dokázali jsme dobře bránit oslabení, včetně toho ve třech proti pěti,“ řekl střelec vítězné branky Duncan Keith, jehož tým využil dvě početní výhody z pěti.

Dvěma asistencemi se na výhře Blackhawks podílel Patrick Kane a jako třetí hráč v ročníku překonal hranici 40 bodů, potřeboval na to 28 zápasů. Rychleji to v kariéře dokázal pouze jednou, v sezoně 2015/16 mu stačilo 26 duelů.

Carolina - Nashville 5:1

Carolina si poradila s Nashvillem 5:1 a i díky zaváhání Tampy Bay se posunula do čela Centrální divize. Pátou branku Hurricanes vstřelil po nabídce Andreje Svečnikova Martin Nečas.

Rodák z Nového Města na Moravě si připsal osmý bod z posledních šesti duelů a s 19 body je pátým nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Brankář Petr Mrázek je kvůli zraněnému prstu stále mimo hru.

Columbus - Florida 4:5 v prodl.

Třetí místo v Centrální divizi drží Florida, jež i díky asistenci českého beka Radka Gudase vyhrála v Columbusu 5:4 v prodloužení. Gudas se ve 47. minutě podílel na brance Ryana Lomberga, který snížením na 2:4 vykřesal Predators naději.

V 55. minutě vyrovnal Aleksander Barkov a obrat v čase 62:48 dokonal Frank Vatrano. Florida zvítězila ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Výsledky NHL:

Boston - NY Rangers 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Pastrňák, 18. Bergeron, 24. Krejčí, 25. DeBrusk (Krejčí). Střely na branku: 27:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Marchand, 3. Krejčí (všichni Boston).

Buffalo - Pittsburgh 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 7. T. Thompson, 29. Olofsson - 7. Malkin, 24. B. Tanev, 32. Guentzel, 43. Angello, 59. Rust. Střely na branku: 23:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Guentzel, 3. B. Tanev (všichni Pittsburgh).

NY Islanders - New Jersey 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky: 4. M. Martin, 10. Pelech, 35. Dobson, 38. Josh Bailey, 45. B. Nelson - 44. Kuokkanen, 45. M. Malcev, 56. J. Hughes. Střely na branku: 34:21. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pelech, 2. M. Martin, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Philadelphia - Washington 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 12. Konecny, 42. Provorov, 51. Laughton - 38. a 60. Dowd, 9. Ovečkin, 14. Sheary, 27. Carlson (J. Vrána). Střely na branku: 33:22. Diváci: 2807 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Couturier (Philadelphia).

Calgary - Montreal 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 22. a 34. Leivo - 51. Perry. Střely na branku: 29:18. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Leivo, 3. Hanifin (všichni Calgary).

Columbus - Florida 4:5 v prodl. (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
Branky: 26. a 31. Bjorkstrand, 44. Laine, 45. Domi - 37. Hörnqvist, 47. Lomberg (Gudas), 53. Tippett, 55. Barkov, 63. Vatrano. Střely na branku: 32:32. Diváci: 3739 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand (Columbus), 2. Vatrano (Florida), 3. Domi (Columbus).

Toronto - Winnipeg 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 24. Marner, 47. W. Nylander, 53. I. Michejev, 61. Matthews - 17. a 31. Ehlers, 58. Stastny. Střely na branku: 37:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Ehlers (Winnipeg), 3. W. Nylander (Toronto).

Detroit - Tampa Bay 6:4 (3:2, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Stecher (Zadina), 13. D. Larkin (Hronek), 15. Mantha, 21. Glendening (Zadina), 25. Fabbri, 60. Naměstnikov (Hronek) - 11. Sergačov (Palát), 14. Stamkos (Palát), 56. B. Point, 58. Palát. Střely na branku: 23:44. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. B. Point (Tampa Bay), 3. Zadina (Detroit).

Dallas - Chicago 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Branky: 50. Hintz, 53. J. Klingberg - 6. D. Kubalík (Kämpf), 23. Söderberg, 35. Keith, 37. DeBrincat. Střely na branku: 30:16. Diváci: 4213 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Boqvist (oba Chicago), 3. Hintz (Dallas).

Carolina - Nashville 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. a 29. Geekie, 12. B. McGinn, 12. D. Hamilton, 45. Nečas - 56. Cousins. Střely na branku: 26:33. Diváci: 2924 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Geekie, 2. Reimer, 3. Bean (všichni Carolina).