Palát k nové smlouvě: Jednání bylo delší, než jsme si všichni představovali, ale jsem moc spokojený

Šestadvacetiletý český útočník Ondřej Palát podepsal nový pětiletý kontrakt s týmem Tampa Bay Lightning, kde odehrál šest sezon. Jednání probíhala delší dobu a hráč společně se svým agentem Robertem Spálenkou uvažoval také o arbitráži v případě, že by nedošlo k domluvě.

Tampa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Ondřej Palát se raduje z gólu | Zdroj: Reuters

Jak jste spokojen s novou smlouvou?
Jsem moc spokojený. Myslím, že obě strany. Nervozita tam byla, jednání bylo delší, než jsme si všichni představovali, ale věděli jsme, že se smlouva s Tampou asi podepíše.

Měl jste strach z arbitráže?
Je to součást toho businessu, a kdyby k tomu mělo dojít, tak se to stalo. Ani já a věřím, že ani Tampa k tomu nechtěla dojít. Jsem moc rád, že se to domluvilo a smlouva je podepsána.

Tampa v čele se Stevem Yzermanem patří k týmům, které vyjednávají tvrdě. Jak jednání probíhalo?
Hráči nemají top smlouvy, protože asi každý hráč ví, co máme v týmu, jaký můžeme udělat úspěch. Většina hráčů asi vzala trošku míň peněz a v mém případě to bylo asi podobné a jsem rád, že ke mně byl Steve férový. Jednou jsme si volali, říkal jsem mu, že jediné co chci, ať je ke mně férový, a nakonec byl.

Férový přístup 

Palátův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest pro Radiožurnál uvedl, že arbitráž byla jedním z řešení situace v případě, že by se s Tampou nedomluvili na podmínkách smlouvy. „Od Tampy bylo ale od začátku demonstrováno, že mají zájem se domluvit mimo arbitráž.“

Jednání s Tampou podle Spálenky patří ke složitějším, ale velice férovým. „Steve Yzerman je v NHL známý jako velmi tvrdý vyjednávač, velmi šikovný businessman. Když se podíváte na podpisy jeho hvězdných hráčů, tak nikdo z nich nemá top smlouvu v lize. Je to výsledek stavby toho týmu a toho, jak Steve pracuje.“  

 

peh, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme