V NHL skórovali Palát, Kämpf a Nečas. Chytil a Faksa asistovali, Vaněček po pěti gólech střídal

Ondřej Palát pomohl New Jersey gólem k výhře 7:5 v Coloradu. Jeho spoluhráč Vítek Vaneček inkasoval pětkrát z 19 střel a byl ve 42. minutě po brance na 5:6 střídán. Torontu nestačila trefa Davida Kämpfa a prohrál v Edmontonu 2:5. Skóroval i Martin Nečas, ale s Carolinou podlehl Vegas 2:3. Filip Chytil přihrál v prodloužení na gól New Yorku Rangers, který zvítězil v Philadelphii 3:2. Dallas i díky asistenci Radka Faksy zdolal doma Arizonu 4:2.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Artturi Lehkonen z Colorada a Ondřej Palát z New Jersey

Artturi Lehkonen z Colorada a Ondřej Palát z New Jersey | Foto: Ron Chenoy-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Palát si najel z pravé strany s pukem před branku a otevřel skóre po 67 sekundách hry. Český útočník v předchozích šesti zápasech vůbec nebodoval a gól dal poprvé od 6. února.

New Jersey vedlo už ve 13. minutě 3:0 a v čase 25:53 dokonce 5:1. Colorado se nevzdalo a v rozmezí 28. až 30. minuty překonalo Vaněčka třikrát. V závěru druhé třetiny zvýšil na 6:4 Dawson Mercer, který nasbíral v utkání čtyři body (1+3) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V úvodu třetí třetiny vyhnal Vaněčka na střídačku Valerij Ničuškin z dorážky. Náhradní gólman Akira Schmid z 12 střel neinkasoval a při power play domácích zpečetil výhru Nico Hischier. Na straně poražených vstřelil dva góly Nathan MacKinnon.

Palát zaznamenal sedmý gól sezony stejně jako Kämpf, který v Edmontonu vyrovnal střelou z mezikruží ve 13. minutě na 1:1. Domácí ale rychle odskočili, po první třetině vedli 3:1 a ve 38. minutě už 5:1. Connor McDavid si připsal tři body (2+1) a jako pátý hráč v historii NHL dal alespoň dvě branky v pátém utkání v řadě. Kanadský útočník vede tabulku střelců s 52 zásahy, o deset gólů zpět je na druhém místě David Pastrňák z Bostonu.

Carolina prohrávala po brankách Jacka Eichela 0:1 a 1:2, ale pokaždé vyrovnala. V prvním případě po akci Nečase. Český útočník získal v obranném pásmu puk, pronikl po levé straně do útočné třetiny, navedl si kotouč mezi kruhy a vstřelil svůj 24. góly sezony. Hurricanes podruhé srovnali krok v 53. minutě trefou Jordana Staala, ale o výhře Vegas rozhodl o chvíli později Reilly Smith.

U všech tří gólů Rangers figuroval Vladimir Tarasenko. V základní hrací době přihrál na první branku zápasu, kterou dal Mika Zibanejad, a v 51. minutě asistoval u vyrovnávací trefy Chrise Kreidera na 2:2. Ruský útočník poté rozhodl o výhře v prodloužení individuální akcí, když ve středním pásmu převzal puk od Chytila a prosadil se střelou z levého kruhu.

Dallas otočil zápas s Arizonou, na jejíž střídačce zůstal Karel Vejmelka, z 0:2. Na obratu se podílel Tyler Seguin třemi body (2+1) a v 57. minutě zpečetil výhru 4:2 v oslabení po akci Faksy. Český útočník získal po chybné rozehrávce puk, zbavil se stahovačkou obránce a sám zakončil. Puk se po jeho střele vrtěl pár centimetrů před brankovou čárou a Seguin jej doklepl do prázdné branky.

NHL

Philadelphia - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 16. Tippett, 32. Laughton - 3. Zibanejad, 51. Kreider, 63. Tarasenko (Chytil). Střely na branku: 28:25. Diváci: 19 534. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Šesťorkin (oba NY Rangers), 3. Tippett (Philadelphia).

Edmonton - Toronto 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky: 4. a 14. McDavid, 19. Hyman, 29. Yamamoto, 38. Kostin - 13. Kämpf, 42. Marner. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Kostin, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

Dallas - Arizona 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 22. a 57. Seguin (na druhou Faksa), 19. Hintz, 45. Heiskanen - 11. Hayton, 14. Keller. Střely na branku: 41:20. Diváci: 18 045. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Välimäki (Arizona).

Colorado - New Jersey 5:7 (1:3, 3:3, 1:1)
Branky: 20. a 29. MacKinnon, 28. Rantanen, 30. Compher, 42. Ničuškin - 2. Palát, 8. Bastian, 12. Tatar, 24. Hamilton, 26. Wood, 37. Mercer, 59. Hischier. Střely na branku: 31:29. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 41:26 minuty, inkasoval pět branek z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 73,7 procenta. Diváci: 18 131. Hvězdy zápasu: 1. Mercer (New Jersey), 2. Lehkonen, 3. MacKinnon (oba Colorado).

Anaheim - Washington 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Terry, 45. Zegras - 41. a 62. Wilson, 9. Fehérváry. Střely na branku: 23:39. Diváci: 14 279. Hvězdy zápasu: 1. Wilson (Washington), 2. Terry, 3. Gibson (oba Anaheim).

Vegas - Carolina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 26. a 39. Eichel, 57. R. Smith - 34. Nečas, 53. J. Staal. Střely na branku: 20:26. Diváci: 17 669. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Theodore, 3. R. Smith (všichni Vegas).