V utkání Toronta s Tampou se dařilo Čechům. Kaše i Palát dvakrát skórovali, útočník Lightning i asistoval

Hokejový útočník Ondřej Palát se v NHL podílel dvěma góly a jednou přihrávkou na výhře Tampy Bay 5:3 v Torontu. Domácím nestačily dvě trefy Ondřeje Kašeho. Tomáš Hertl, který dal v minulém utkání hattrick, potvrdil třináctou brankou sezony pozici nejlepšího českého střelce a přidal asistenci při prohře San Jose 2:5 s Minnesotou.

New York (Aktualizováno: 7:53 10. 12. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Torontu nestačily dvě trefy Ondřeje Kašeho

Torontu nestačily dvě trefy Ondřeje Kašeho | Foto: Dan Hamilton-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček skóroval v rozstřelu, ale s Columbusem podlehl Anaheimu 1:2 po nájezdech. David Rittich kryl na ledě New York Islanders 18 střel a dovedl Nashville k vítězství 4:3. Filip Hronek jednou asistencí jen zmírnil porážku Detroitu 2:6 v St. Louis.

Kaše otevřel skóre ve druhé minutě v přesilové hře z dorážky, úvodní třetina ale skončila nerozhodně 2:2. V prostředním dějství Tampa Bay odskočila do vedení 4:2 zásluhou Paláta.

Rodák z Frýdku-Místku nejdříve skóroval, když si jeho přihrávku srazil hokejkou do branky William Nylander. Poté vybojoval v útočném pásmu puk pro Stevena Stamkose, po jehož přihrávce zvýšil z mezikruží Taylor Raddysh.

Kaše zdramatizoval zápas v 50. minutě z další úspěšné dorážky a na kontě má v této sezoně už osm zásahů z 25 utkání.

Poslední slovo měl ale Palát, který uklidnil Tampu trefou do prázdné branky při hře Toronta bez gólmana a skóroval popáté z posledních pěti zápasů. Palát byl vyhlášen druhou hvězdou duelu, Kaše třetí. Oba české útočníky předčil jen Stamkos (1+3).

Minnesota vedla od sedmé minuty brankou Kevina Fialy, ve druhé třetině zvýšili v přesilových hrách Joel Eriksson Ek a Jordan Greenway.

San Jose se ale nevzdalo a zásluhou Hertla snížilo na rozdíl jedné branky. Český centr vyhrál na začátku třetí třetiny vhazovaní na Erika Karlssona, jehož střelu tečoval Jonathan Dahlen, a v 54. minutě z dorážky upravil na 2:3. Hosté ale v závěru skórovali dvakrát při power play a po osmé výhře v řadě se posunuli do čela NHL.

Columbus dostal do vedení v deváté minutě Alexandre Texier. Vzápětí udeřil ze sólového úniku Isac Lundeström a poté se už skóre nezměnilo, a tak zápas rozuzlily nájezdy. Jako první se prosadil útočník Anaheimu Trevor Zegras, za domácí vyrovnal Voráček.

Český útočník v situaci, kdy musel proměnit, aby zápas pokračoval, prokázal pevné nervy i šikovné ruce a uspěl s blafákem do forhendu. Následně ale rozhodl Rickard Rakell.

NHL

Toronto - Tampa Bay 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 2. a 50. O. Kaše, 20. W. Nylander - 25. a 60. Palát, 10. Bellemare, 13. Stamkos, 30. Raddysh (Palát). Střely na branku: 38:27. Diváci: 18 919. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Kaše (Toronto).

Montreal - Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 34. J. Toews, 52. Borgström. Střely na branku: 30:25. Diváci: 20 447. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Chicago), 2. Allen (Montreal), 3. J. Toews (Chicago).

Columbus - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Texier - 11. Lundeström, rozhodující sam. nájezd Rakell. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16 029. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Texier (Columbus), 3. Lundeström (Anaheim).

NY Islanders - Nashville 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 7. Czarnik, 22. A. Lee, 46. Dobson - 18. R. Johansen, 19. Sissons, 53. Trenin, 60. Tolvanen. Střely na branku: 21:29. David Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval tři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. Josi, 3. Jeannot (všichni Nashville).

St. Louis - Detroit 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7., 17. a 50. Walker, 37. Parayko, 51. Barbašev, 60. Scandella - 25. a 56. Fabbri (na druhou Hronek). Střely na branku: 26:31. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Walker, 2. Lindgren, 3. Parayko (všichni St. Louis).

Calgary - Carolina 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 28. Hanifin - 5. a 65. Aho. Střely na branku: 27:26. Diváci: 15 620. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. Hanifin (Calgary), 3. Slavin (Carolina).

Edmonton - Boston 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 39. a 50. Draisaitl - 17. Marchand, 23. DeBrusk, 58. Grzelcyk. Střely na branku: 43:30. Diváci: 16 112. Hvězdy zápasu. 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Ullmark, 3. DeBrusk (oba Boston).

Seattle - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 41. a 55. Connor, 6. Toninato. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Hellebuyck, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Los Angeles - Dallas 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 21. Kempe, 55. Kaliyev, 59. Arvidsson, 60. Athanasiou. Střely na branku: 41:27. Diváci: 13 659. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Kempe, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

San Jose - Minnesota 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 44. Dahlen (Hertl), 54. Hertl - 36. a 59. Greenway, 7. Fiala, 28. Eriksson Ek, 59. Kaprizov. Střely na branku: 35:27. Diváci: 10 782. Hvězdy zápasu: 1. Fiala (Minnesota), 2. Dahlen (San Jose), 3. Greenway (Minnesota).