Parahokejisté na mistrovství světa porazili Itálii a vyhráli skupinu, ve čtvrtfinále narazí na Nory

Čeští parahokejisté porazili na domácím mistrovství světa v Ostravě v závěrečném utkání základní skupiny B Itálii 4:0, vyhráli tabulku bez ztráty bodu a ve středečním čtvrtfinále je čeká od 20:00 Norsko.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští parahokejisté vyhráli na mistrovství světa skupinu

Čeští parahokejisté vyhráli na mistrovství světa skupinu | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

Češi proti rovněž dosud neporažené Itálii rozhodli už v úvodní patnáctiminutovce. V páté minutě otevřel skóre v oslabení Pavel Kubeš. Za 80 sekund zvýšil Michal Geier, který ve 14. minutě v přesilovce přidal další gól. Po 56 vteřinách druhé části využil další početní výhodu Jiří Raul a dovršil výsledek. Gólman Michal Vápenka si připsal čisté konto.

Norové, kteří se utkají s Čechy ve středu, skončili ve výkonnostně silnější skupině A na posledním čtvrtém místě bez bodu. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Itálie s Koreou.

V případě postupu přes Norsko budou hrát svěřenci trenéra Jiřího Břízy semifinále v pátek proti suverénním Spojeným státům americkým. Úspěšnějšího z druhého čtvrtfinále čeká duel s Kanadou.