Pardubice i přes prohru s Hradcem Králové udržely šesté místo, Plzeň překonala klubový bodový rekord

Hokejisté Plzně porazili Zlín 3:2. Pardubice sice podlehly ve východočeském derby Hradci, ale i tak jsou šesté a zahrají si přímo čtvrtfinále play-off. Jejich konkurent z Liberce podlehl v prodloužení Vítkovicím 2:3. Kometa si ani přes výhru nad Litvínovem 4:0 nezajistila čtvrté místo. Sparta podlehla Chomutovu 2:4. Jihlava přehrála Olomouc 3:0 a Mladá Boleslav po nájezdech Třinec 3:2.

Brno, Plzeň, Vítkovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi Libercem a Vítkovicemi

Utkání mezi Libercem a Vítkovicemi | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

HC Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín 3:2

Plzeňský klub může překonat klubový rekord v počtu bodů. Lépe ale začali na plzeňském ledě hosté ze Zlína, které poslal do vedení Zdeněk Okál. Třicet sekund po něm ale srovnal Tomáš Kubalík.

Celkem tři branky padly ve druhé třetině. Do vedení poslal jisté držitele Prezidentského poháru David Stach, následně srovnal Zdeněk Okál. Vedení vrátil Plzni Tomáš Vracovský. Na tom už se do konce základní hrací doby nic nezměnilo a Plzeň slaví vítězství 3:2.

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:3

Východočeské derby bylo důležité především pro Pardubice, ktřetí bojovali o první šestku. A podle toho také Dynamo začalo, když od osmé minuty vedlo zásluhou kapitána Tomáše Rolinka. Šest minut před koncem první části ještě srovnal Radek Smoleňák.

Vedení vrátil Hradci Lukáš Vopelka a na drozdíl dvou branek zvyšoval Tomáš Zigo. Tento stav se nezměnil a Hradec tak ovládl východočeské derby.

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodloužení

Liberec usiluje stále o šesté místo zaručující přímý postup a do zápasu s Vítkovicemi vstoupil dobře. Ve druhé minutě se prosadil Michal Bulíř, pak sice srovnal Rostislav Olesz, ale do konce třetiny vrátil vedení Tygrům Martin Bakoše.

Ve druhé části znovu vyrovnal Roman Szturc. Další branku ani jeden z týmů nepřidal, i když Liberečtí zkoušeli v závěru hru bez brankáře. V prodloužení o bodu navíc pro Vítkovice rozhodl Marek Hrbas.

HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov 4:0

Brněnští vedli po první třetině už 2:0, když se trefili Radim Zohorna a Jakub Krejčík. Kometa se tak přiblížila čtvrté místu zaručujícímu start v play-off před domácím publikem.

Kometa ve druhé části zvýšila už na rozdíl tří branek zásluhou Alexandra Malleta. Druhou trefu si pak připsal Krejčík a Kometa tak vyhrála 4:0. Ani to ji ale nepomohlo ke čtvrtému místu.

Piráti Chomutov – HC Sparta Praha 4:2

Chomutov potřebuje body, aby se vyhnul baráži. V souboji se Spartou se ujal vedení už po dvou minutách, když se trefil Brett Flemming.

Pražené ale ve druhé části nejdříve vyrovnali díky Tomáši Voráčkovi a vedení jim zajistil tři minuty po něm Vojtěch Kropáček. Ve třetí třetině ale zavelel k obratu Martin Šťovíček. Nejdříve vyrovnal a následně poslal Chomutov do vedení 3:2. Výhru Chomutova pojistil do prázdné brány Jakub Lauka.

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:0

Dukla potřebuje body pro lepší výchozí pozici pro případnou baráž a utkání s Olomoucí, která bojuje o první šestku, začala dobře. V jedenácté minutě ji poslal do vedení Wacey Rabbit.

Ve třetí části po nařízeném trestném střílení se znovu prosadil střelec první branky Rabbit a poslal Jihlavu do vedení už 2:0. Na konečných 3:0 skóroval Petr Straka do prázdné brány.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech

Půl minutu po začátku druhé části se mohli mladoboleslavští diváci radovat z prvního gólu. Ten vstřelil Jakub Orsava. Za osm minut po něm se prosadil třinecký Jiří Polanský a vyrovnal.

Do vedení poslal hosty třinecký Martin Růžička tři a čtvrt minuty před koncem. Ještě po něm se ale prosadil Dominik Pacovský. Vyrovnaný stav nerozhodlo ani proloužení, takže se šlo do samostatných nájezdů. Ty rozhodl ve prospěch domácích Radan Lenc.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 4. 3. 2018)