Pardubice ovládly východočeské derby, vedoucí Plzeň venku dál tápe

Překvapivého vítěze měl emotivní souboj ve 39. kole hokejové extraligy. Pardubické Dynamo po letech zvítězilo na ledě neoblíbeného Hradce Králové, prohrál i vedoucí tým tabulky z Plzně.

Hradec Králové (Aktualizováno: 20:35 12. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Dynama Pardubic

Hokejisté Dynama Pardubic | Foto: Jan Jedlička | Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:3

Hradec je v poslední době zvyklý porážet Pardubice ve východočeském derby minimálně tříbrankovým rozdílem, jenže tentokrát se radovali rivalové z města perníku. Na první gól se v hradecké hale čekalo až do 37. minuty a ráně Petra Sýkory, druhou branku Pardubice dal po druhé pauze Rostislav Marosz.

Jenže dvougólové vedení Dynamu nevydrželo, zasloužil se o to veterán Jaroslav Bednář, který bleskurychle dorovnal na 2:2.

Přesto pojedou domů šťastnější pardubičtí hráči a fanoušci. Rozhodl konec 54. minuty a akce čtvrté pětky Dynama, kterou zakončil svým prvním gólem v pardubickém dresu Antonín Dušek.

Bílí Tygři Liberec – Vítkovice Ridera 1:4

Na druhé místo se před Hradec posunula Vítkovická Ridera, které se sice v Liberci dlouhodobě nedaří, ale aktuálně má výrazně lepší formu. Na vedoucí Oleszovu vedoucí branku Vítkovic sice ještě odpověděl Kvapil, jenž Zdráhal ve druhé třetině pětiminutovku bohatou na góly zvrátil opět ve prospěch Ostravanů.

Posun na druhou pozici potvrdil v závěru Dej a do prázdné branky David Květoň.

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1

Boleslav se sice v Třinci prosadila jako první, nakonec ale v Třinci nezískala ani bod. Už na konci třetí minutě si v oslabení vyjeli do přečíslení Urban s Klepišem a první jmenovaný poslal Středočechy do vedení.

Oceláři dokázali zareagovat hned pětkrát. Ve druhé třetině vyrovnal při hře čtyř proti čtyřem Tomáš Vlach, na přelomu 35. a 36. minuty zajistili domácím dvoubrankový náskok Kovarčík se Svačinou. V poslední desetiminutovce pak Oceláři ubránili oslabení a Martin Růžička s Draveckým uzavřeli skóre na 5:1.

Aukro Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 4:1

Vedoucímu týmu tabulky se od vánočních svátků daří střídavě a spíše doma. Ve 39. kole prohrála Plzeň už šestý venkovní zápas v řadě.

Zlínští Berani měli proti lídrovi extraligy skvostný vstup do utkání. Ondřej Veselý prostřelil gólmana Svobodu Ondřej Veselý. O pět minut později se v během půlminuty prosadili Řezníček s Robertsem Bukartsem a vyhnali plzeňského gólmana z branky.

Ve třetí třetině se oba týmy prosadily v početních výhodách. Na 4:0 zvyšoval svým druhým gólem Bukarts, čestný úspěch hostů zaznamenal Ondřej Kratěna.

HC Verva Litvínov – Kometa Brno 1:4

Litvínovským hokejistům se nedaří a nic na tom nezměnilo ani angažmá Jiřího Šlégra do role šéfa realizačního týmu. Už po první třetině vedli aktuální mistři v Litvínově 2:0 po přesilovkové trefě Krejčíka a dorážce Malleta.

Na 3:0 zvýšil už ve třetí třetině v další přesilovce Martin Nečas. Domácí sice zareagovali gólem Ondřej Havlíčka, ale jejich snahu ukončilo zakončení Martina Dočekala do prázdné branky.

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 2:3 po prodloužení

Hokejisté Jihlavy prolomili černou sérii sedmi venkovních porážek v řadě a vezou dva body z Olomouce. V průběhu zápasu se obě mužstva vystřídala ve vedení, ale na přesilovkový gól jihlavského Hamilla zareagoval rovněž v početní výhodě Burian.

Ve druhé třetině zase poslal Hanáky do vedení Holec, ale vyrovnal Zeman. Zápas došel do prodloužení, kde si Dukla vytvořila přečíslení dvou proti jednomu a Lukáš Žalčík rozhodl o výhře hostů.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 12. 1. 2018)

39. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 50. Havlíček (M. Hanzl, L. Doudera) - 11. Krejčík (M. Erat, Nečas), 19. Mallet (Nečas), 50. Nečas (Krejčík, M. Erat), 59. Dočekal. Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 8:4, navíc Havelka (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4649.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) - 31. Olesz (D. Květoň, Trška), 35. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 57. Dej, 60. D. Květoň (Olesz). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. Diváci: 5275.

Aukro Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Veselý (Valenta, Kubiš), 6. Řezníček (Kubiš), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Žižka), 55. Roberts Bukarts (Nosek, Honejsek) - 58. Kratěna (Schleiss, Kracík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Honejsek (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4502.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 48. Bednář (Koukal, Pláněk), 49. Bednář (Cingel) - 37. P. Sýkora (Trončinský), 46. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 54. Dušek (Trončinský, Mojžíš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 6890 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. R. Vlach (Linhart), 35. O. Kovařčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Martin Růžička), 54. Martin Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) - 3. Urban (Klepiš). Rozhodčí: Pavlovič, Šír - D. Klouček, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4061.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava (1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) - 13. Hamill (A. Zeman, D. Kajínek), 38. A. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4180.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít