Pardubice po necelých dvou letech porazily Mladou Boleslav. Plzeň nadále vede extraligovou tabulku

Pardubice po téměř dvou letech dokázaly porazit Mladou Boleslav. Na domácím ledě zvítězily 3:0. Plzeň díky vítězství 1:0 nad Hradcem Králové dál vede extraligovou tabulku. V dalším utkání porazil po gólové přestřelce Litvínov Spartu 4:3. Třinec oplatil Vítkovicím poslední porážku z úterního zápasu a vyhrál 2:1. Dukle Jihlava se povedl obrat ze stavu 0:3 na 4:3 v souboji s Chomutovem. Kometa Brno podlehla po nájezdech Zlínu 2:3.

Pardubice (Aktualizováno: 20:54 27. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi HC Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav

Utkání mezi HC Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav | Foto: Josef Vostálek | Zdroj: ČTK

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:0

Boleslavští sice měli v první částí zápasu výhodou dvou přesilových her, ale ani jednu z nich nedokázali využít a tak se odcházelo do šaten bez branek.

První branku v 29. minutě zaznamenaly Pardubice zásluhou Jordanna Perreta, který se štěstím dostal puk za brankáře Maxwella. Druhou trefu si za Pardubické připsal v početní výhodě Ján Sýkora, tu třetí přidal v poslední části utkání Matěj Beran. Dynamo tak vyhrálo 3:0

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK 1:0

První třetina skončila bez velkých šancí, když aktivnějším celkem byli domácí Západočeši. Oba týmy si zahrály přesilovou hru, kterou ani jeden z nich nevyužil.

Do vedení se dostali ve druhé třetině Indiáni z Plzně, kteří využili nepřesné rozehrávky soupeře, a skóroval Jaroslav Kracík. Další branka už na západě Čech nepadla a domácí tak stále vedou extraligu díky výhře 1:0.

HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 4:3

Aktivněji začal Litvínov, když se trefil Peter Jánský po přihrávce od Františka Lukeše. Pražené srovnali díky Vinnymu Saponarimu.

Po zmatcích před sparťanskou brankou zvyšoval v 29. minutě litvínovský Brian Ihnačák. Pražané však pohotově zareagovali a na shodné skóre upravoval Lukáš Klimek. V početní výhodě znovu dostal do vedení Litvínov Karel Kubát. To domácím vydrželo jen čtyři minuty, za Spartu vyrovnal na 3:3 Miroslav Forman.

Litvínovští skóre ve svůj prospěch zvrátili až necelou minutu před koncem, kdy se prosadil Viktor Hübl. Díky němu Verva slaví vítězství 4:3, i když Sparta zkusila na závěr hru bez brankáře.

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 1:2

Extraligu vede Plzeň po výhře na Spartě, Třinec ztratil zápas s Vítkovicemi

Hosté chtěli odčinit úterní porážku od Vítkovických a jako první vstřelili branku. Podle domácích ji třinecký David Cienciala dosáhl vysokou holí. To však sudí u videa vyvrátil.

Další gól už byl zcela regulérní, když vymetl horní roh vítkovické branky Daniel Rákos. Za domácí snižoval v 26. minutě v oslabení Roman Szturce. Vítkovice už nedokázaly nijak odpovědět a tak vyhráli třinečtí Oceláři 2:1.

HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech

Do vedení se dostal první Chomutov zásluhou Marka Tomici, který je odchovancem domácích. Na dvoubrankový rozdíl pro Piráty zvyšoval Michal Vondrka.

Půl minuty po začátku druhé třetiny se dostal hostující Chomutov do tříbrankového vedení díky Vladimíru Růžičkovi. Jihlava odpověděla o čtyři minuty později střelou Jiřího Ryse. I další branka padla do sítě Chomutova a připsal si ji jihlavský Adam Zeman v 48. minutě zápasu.

Dvě minuty a 16 vteřin před koncem se hrála dvojnásobná přesilovka Dukly šest na čtyři, kdy Jakub Škarek opustil brankoviště. Až tři vteřiny před koncem ale dokázala Jihlava vyrovnat trefou Tomáše Kubalíka.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, takže se pokračovalo do samostatných nájezdů. V těch si lépe vedli Jihlavští, když si rozhodující branku připsal Filip Seman. Dukla tak dokonala obrat z 0:3 na 4:3.

HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín 2:3 po sam. nájezdech

Utkání v Brně bylo prvním představením pro Martina Nečase po návratu z kanadsko-americké NHL, hrál v první lajně spolu s Martiny Eratem a Zaťovičem.

Kometa sice měla v první třetině větší tlak, ale branku vstřelili první Berani. Brankáře Vejmelku překonal hostující Tomáš Fořt. Za domácí srovnával 30 vteřin před koncem první části Martin Zaťovič.

Hosty dostal znovu do vedení v 32. minutě bývalý hráč Brna Antonín Honejsek, který se dostal k odraženému puku před brankou. Těsně před koncem druhé třetiny vyrovnal na 2:2 Tomáš Svoboda. V té třetí ani v prodloužení gól nepadl, tak se šlo do samostatných nájezdů. Lépe je zvládli hosté ze Zlína a zvítězili 3:2.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 27. 10. 2017)