Pastrňák připravil spoluhráčům dva góly, porážce na ledě New York Rangers ale nezabránil

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval v NHL při prohře Bostonu 2:6 na ledě New Yorku Rangers u obou branek týmu. Havířovský rodák si vylepšil osobní statistiky na devět gólů a sedm přihrávek z 11 zápasů a dostal se do čela produktivity českých hráčů, ve které má 16 bodů také Dominik Kubalík (6+10). U jedné branky Bruins, kterým chyběl potřetí v řadě David Krejčí, asistoval i Jakub Zbořil.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

David Pastrňák | Zdroj: Profimedia

Pastrňák si připsal první bod v zápase ve 25. minutě, když po jeho krásné přihrávce z levé strany doklepl Patrice Bergeron puk do prázdné branky a snížil na 1:2.

Zacha řádil proti Buffalu, český útočník vstřelil rozhodující gól a přidal dvě asistence

Bostonu ale nevyšla pasáž na přelomu druhé a třetí třetiny, ve které Rangers během necelých pěti minut odskočili čtyřmi zásahy na 6:1.

Skóre už jen v závěru upravil svým 300. gólem v NHL Brad Marchand, jenž dorazil Pastrňákovu střelu z pravého kruhu.

U branky asistoval i Zbořil. Boston od utkání pod širým nebem, ve kterém zazářil Pastrňák hattrickem, prohrál oba zápasy s hrozivým skóre 4:13.

Sestřih ze zápasu NY Rangers - Boston Bruins:

V dresu Rangers si připsal Libor Hájek dva kladné body do tabulky +/-. Ve stejné statistice dosáhl Pastrňák i přes vysokou prohru jako jediný z týmu plusových hodnot (+1) a Zbořil skončil na nule.