Pastrňák s Krejčím znovu skórovali, jejich Boston ale nestačil na Edmonton

Hokejoví útočníci David Krejčí a David Pastrňák skórovali podruhé v řadě, Boston ale doma ukončil sérii čtyř výher prohrou s Edmontonem 2:4. New York Rangers porazili Vancouver 4:3 po samostatných nájezdech a uspěli počtvrté za sebou. Z dosavadních jedenácti listopadových utkáních zvítězili devětkrát.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo) | Zdroj: Reuters

Pastrňák otevřel skóre zápasu v 15. minutě z přesilové hry. Obránce Torey Krug se za vlastní brankou ujal puku, najel s ním až do útočného pásma a přihrál Pastrňákovi, který střelou mezi dvěma hráči Oilers překonal brankáře Cama Talbota. Havířovský rodák zaznamenal 12. trefu v sezoně.

NHL slaví sto let. Z ligy, která vznikla na truc, se stala světová jednička

Edmonton v prostřední části skóre otočil, ale v 36. minutě srovnal třetí brankou Krejčí, jemuž před brankoviště nahrál Riley Nash. O dvou bodech pro kanadský klub rozhodl v 43. minutě Ryan Strome. Vítězství při power play Bruins pojistil Leon Draisaitl. Německý útočník si v utkání připsal dva body, stejně jako kapitán Connor McDavid.

Vancouver vedl v Madison Square Garden 2:0 a 3:2, Rangers ale pokaždé dokázali najít odpověď. Nejvýraznější postavou večera se stal čtyřiadvacetiletý útočník Jimmy Vesey, jenž v 46. minutě srovnal na 3:3 a poté proměnil rozhodující nájezd.

Výsledky NHL:

Carolina - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Jooris, 32. V. Rask, 46. J. Williams, rozhodující sam. nájezd Aho - 16. Arvidsson, 31. Ekholm, 52. C. Smith. Střely na branku: 36:35. Diváci: 11.133. Hvězdy zápasu: 1. V. Rask, 2. J. Williams, 3. Nordström (všichni Carolina).

New York Rangers - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. a rozhodující sam. nájezd Vesey, 38. J. Fast, 41. Grabner - 8. L. Eriksson, 28. Virtanen, 41. Gagner. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17.632. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. J. Fast (oba Rangers), 3. Gagner (Vancouver).

Boston - Edmonton 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 15. Pastrňák, 36. Krejčí - 30. Maroon, 35. A. Larsson, 43. R. Strome, 60. Draisaitl. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Krug (Boston).