Kaše pomohl v NHL Anaheimu dvěma góly, skórovali i Zacha a Hertl

Útočník Ondřej Kaše v sobotním utkání NHL dvakrát skóroval, hokejisté Anaheimu však podlehli Arizoně 4:5 v prodloužení. Rodák z Kadaně se stal druhou hvězdou zápasu. Tomáš Hertl přispěl gólem a nahrávkou k výhře San Jose 7:4 na ledě Edmontonu. Slávistický odchovanec se trefil potřetí za sebou.

New Jersey (Aktualizováno: 7:56 30. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zacha se raduje z gólu do sítě Caroliny

Pavel Zacha se raduje z gólu do sítě Caroliny | Foto: Vincent Carchietta | Zdroj: Reuters

Hokejisté New Jersey Devils nastoupili v sobotu na domácím ledě proti Carolině Hurricanes. Zatímco v sestavě Ďáblů se v útoku třetí formace objevil Pavel Zacha, brankář Caroliny Petr Mrázek zůstal jen na lavičce náhradníků.

A hned u první branky zápasu byla česká stopa. Zacha získal ve vlastním oslabení puk u mantinelu, zbavil se obránce a řítil se na brankáře Curtise McElhinneyho. Nejprve trefil jen jeho beton, ale druhou šancí už nepohrdl a ranou pod horní tyčku otevřel skóre.

Zacha měl podíl i na druhé brance, která padla do prázdné branky, když Carolina zkoušela hru bez brankáře. Andy Greene se po přihrávce dostal ve středním pásmu ke kotouči a pohodlně zakončil do nikým nehlídané klece.

Kaše se prosadil už po 46 sekundách hry. Nick Ritchie ho vyslal nápaditým obloučkem do samostatného úniku a Kaše korunoval pohlednou akci bekhendovým zakončením. Druhý zásah přidal v 33. minutě. Střelu obránce Hampuse Lindholma nejdříve tečoval Ritchie a pak i před brankou clonící Kaše, jenž jedenáctou trefou v ročníku posunul Ducks do vedení 4:2.

Coyotes se však vrátili do zápasu dvěma góly, na které potřebovali jen 39 vteřin. Prémiový bod přisoudil Arizoně útočník Nick Schmaltz po 33 sekundách nastavení.

Hertl byl u prvních dvou branek Sharks. Nejprve ujel se spoluhráči do přečíslení tří na jednoho, které vyšperkovali sérií přihrávek, na jejichž konci stál Joonas Donskoi. Finský útočník zařídil vyrovnání 16 sekund po úvodním gólu Oilers.

V 11. minutě posunul Hertl San Jose do vedení, když mu před branku nahrál obránce Brent Burns a pražský rodák se otočil a využil volného prostoru mezi pravým betonem gólmana Cama Talbota a tyčí. Hertl se radoval ze 14. trefy v sezoně a po Davidu Pastrňákovi z Bostonu, který má 23 gólů, mu náleží pozice druhého nejlepšího střelce mezi Čechy.

Kalifornský celek si náskok pohlídal a postupně ho navýšil až na pětigólový rozdíl. Kanadské mužstvo v závěru alespoň trochu upravilo hrozivě vypadající skóre.

Toronto vyhrálo popáté v řadě a je druhé v celé NHL, Tatarovy góly pomohly Montrealu

Po dvou brankách vstřelili Connor McDavid z Edmontonu a za San Jose Logan Couture a Melker Karlsson. Obránce Erik Karlsson, jemuž vypršel dvouzápasový trest za úder do hlavy, se blýskl gólem a třemi asistencemi.

Nejproduktivnější Čech v soutěži Pastrňák pomohl asistencí k obratu Bostonu, jenž porazil Buffalo 3:2 v prodloužení. Radek Faksa se podílel dvěma přihrávkami na triumfu Dallasu 5:1 nad Detroitem a stal se třetí hvězdou večera. Obránce Red Wings Filip Hronek si z duelu odnesl tři záporné body do hodnocení plus/minus.

Podruhé za sebou dostal šanci v brance Calgary David Rittich, který však na úspěch 4:1 ve Winnipegu nenavázal. Flames podlehli Vancouveru 2:3 v prodloužení a neuspěli ve čtvrtém z posledních pěti utkání. Odchovanec Jihlavy pochytal 24 střel.

Útočník Mathew Barzal se blýskl třemi góly, kterými dovedl New York Islanders k vítězství 4:0 v Torontu. Na druhý hattrick v kariéře potřeboval nejlepší nováček minulé sezony pouhých sedm minut a 44 vteřin. Souboj tak pořádně zhořkl útočníkovi Maple Leafs Johnu Tavaresovi, který v létě opustil Islanders po devíti sezonách.

NHL:
New Jersey - Carolina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Zacha, 60. A. Greene (Zacha). Střely na branku: 30:37. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Zacha, 3. Bratt (všichni New Jersey).

Calgary - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 15. Jankowski, 29. Hamonic - 6. Boeser, 32. Elias Pettersson, 64. Edler. Střely na branku: 33:27. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 63:06 minut, inkasoval třikrát ze 27 střel a měl úspěšnost zákroků 88,9 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Jankowski (Calgary), 3. Elias Pettersson (Vancouver).

Los Angeles - Vegas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Kopitar - 5. W. Carrier, 33. Tuch, 44. W. Karlsson, 58. Stastny. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Schmidt, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).

Edmonton - San Jose 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)
Branky: 7. a 60. McDavid, 51. C. Jones, 57. Draisaitl - 27. a 49. Couture, 43. a 55. M. Karlsson, 7. Donskoi (Hertl), 11. Hertl, 39. E. Karlsson. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Couture (oba San Jose), 3. C. Jones (Edmonton).

Buffalo - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Scandella, 26. Johan Larsson - 10. Acciari, 58. DeBrusk (Pastrňák), 64. Kuraly. Střely na branku: 28:42. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Scandella (Buffalo).

Toronto - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 23., 25. a 31. Barzal, 10. Filppula. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.514. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Lehner, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Ottawa - Washington 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Colin White, 57. Mark Stone - 8. T. Wilson, 17. Lewington, 22. Bowey. Střely na branku: 33:24. Diváci: 16.808. Hvězdy zápasu: 1. Lewington (Washington), 2. B. Tkachuk (Ottawa), 3. T. Wilson (Washington).

Tampa Bay - Montreal 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)
Branky: 50. a 59. Erne, 15. Gourde, 18. Stralman, 28. Kučerov, 29. Tyler Johnson - 10. a 34. A. Shaw, 11. Agostino, 18. Jordie Benn, 33. Kulak. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Erne, 2. Gourde (oba Tampa Bay), 3. A. Shaw (Montreal).

Florida - Philadelphia 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 54. Hoffman, 59. Huberdeau - 2. Gostisbehere. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.737. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Reimer (oba Florida), 3. Hart (Philadelphia).

St. Louis - Pittsburgh 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky: 35. D. Perron - 1. Crosby, 26. Riikola, 28. Aston-Reese, 30. Letang, 44. Guentzel, 44. Malkin. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.475. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Nashville - NY Rangers 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 9. a 31. Bonino, 25. Fiala - 24. a 48. J. Fast, 3. Kreider, 45. M. Staal. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.673. Hvězdy zápasu: 1. J. Fast (NY Rangers), 2. Fiala, 3. Bonino (oba Nashville).

Dallas - Detroit 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 32. a 35. Radulov, 26. Comeau (Faksa), 41. T. Pitlick (Faksa), 43. J. Spezza - 44. D. Larkin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Comeau, 3. Faksa (všichni Dallas).

Colorado - Chicago 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 18. Rantanen, 39. MacKinnon - 10. a 61. P. Kane, 2. DeBrincat. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18.028. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Rantanen (Colorado), 3. Delia (Chicago).

Anaheim - Arizona 4:5 v prodl. (2:1, 2:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. a 33. O. Kaše, 14. Sprong, 21. Henrique - 20. Ekman-Larsson, 29. Ch. Fischer, 34. Cousins, 35. Chychrun, 61. N. Schmaltz. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. N. Schmaltz (Arizona), 2. O. Kaše, 3. N. Ritchie (oba Anaheim).

Winnipeg - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Laine - 10. Bartkowski, 23. Coyle, 60. Fehr. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Jordan Greenway (oba Minnesota), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

ČTK, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít