Hašek byl důvodem, proč jsem chtěl hrát hokej, říká Čech o svém vzoru. Prozradil, kdo mu radí s hokejem

V loňské sezoně se bývalý fotbalový brankář Petr Čech vrátil naplno ke své dětské vášni. V hokejové brance britského týmu Guildford Phoenix si hraje na svůj vzor z mládí Dominika Haška. Kdo mu na dálku radí s tréninkem, prozradil v rozhovoru pro Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech v dresu hokejového týmu Guildford Phoenix

Petr Čech v dresu hokejového týmu Guildford Phoenix | Zdroj: Reuters

Byl nejlepším fotbalovým brankářem světa, a teď se chce Petr Čech před čtyřicítkou stále zlepšovat i jako hokejový gólman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak se Petr Čech snaží trénovat v hokejové brance

Jako malý totiž dělil svůj čas mezi oba nejoblíbenější tuzemské sporty a se svým vzorem Dominikem Haškem vyobrazeným na masce chce dobývat hokejový svět.

„Samozřejmě, Dominik Hašek byl tím důvodem, proč jsem chtěl hrát hokej. Sledoval jsem zápasy, když začal chytat za Pardubice a pak za národní tým a měl svůj osobitý styl, to se mi líbilo. Proto nosím i číslo 39 a na své masce mám jeho podobiznu,“ vysvětluje osmatřicetiletý nováček v hokejové brance.

Kromě Haška má na masce také znaky Chelsea, Arsenalu a britskou vlajku. K hokeji už se pomalu vracel v posledních pěti letech fotbalové kariéry.

„Tím, že jsem jako malý kluk chtěl spíš hrát v té hokejové než fotbalové brance, tak jsem k tomu tíhnul. Hokej se stal v posledních letech i součástí mé fotbalové přípravy, protože po 15 letech kariéry hledá člověk nějaké zlepšováky.“

Mentor z Caroliny

Ve své druhé kariéře má kvalitní rádce, především Petra Mrázka – jedničku týmu NHL Carolina Hurricanes.

„Ve chvíli, kdy jsem začínal trénovat, tak jsem nahrál video, on se na to podíval a dával mi zpětnou vazbu. Je spousta technických věcí, které bez trenéra brankářů vědět nemůžu,“ vysvětluje Čech, který ve fotbalové bráně přepisoval rekordy v anglické Premier League.

O tom, jak se může Čechova hokejová kariéra vyvíjet, rozhodne jeho hlavní fotbalový úvazek.

„Pro mě je jasná priorita práce v Chelsea a tím pádem vše závisí na tom, kolik času, tréninků a zápasů budu schopný odehrát. Vše záleží na tom, aby mi ten kalendář dovolil odehrát více zápasů než v uplynulé sezoně,“ doufá Čech, který loni v hokejové brance odchytal jen šest utkání.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme