Mrázek se po zranění dostal zpět do nominace, zápas NHL ale musel sledovat zpoza branky

Brankář Petr Mrázek se po třítýdenním zranění dostal v neděli zpět do nominace Caroliny. V zápase proti New York Islanders kryl záda Scottu Darlingovi. Místo na střídačce ale musel zaujmout místo za mantinelem za brankou. Tam nakonec přihlížel prohře svého týmu 4:1.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Petr Mrázek se po třítýdenním zranění dostal zpět do nominace Caroliny | Foto: Trevor Hagan | Zdroj: ČTK/AP

„Tak je to úplně něco jiného, než být zraněný a dívat se na ten hokej z pressboxu. Jsem rád, že jsem to zranění vyléčil celkem rychle a že můžu být zpět,“ má radost Petr Mrázek, který se vrátil do nominace, v zahajovací sestavě ale dostal přednost jeho brankářský kolega Darling.

Na Mrázka dokonce nevyšlo místo ani na střídačce a zápas svého týmu tak musel sledovat zpoza mantinelu za brankou. „Na některých stadionech není na střídačce moc místa, takže buď se sedí v rohu, nebo třeba v Chicagu či Montrealu v šatně,“ řekl pro Radiožurnál.

Someone please get Petr Mrazek some mittens.

02:35 – 25. 11. 2018

1 40

Držitel bronzové medaile z mistrovství světa 2012 tak nemohl zápas prožívat se svými spoluhráči. „Neřekl bych, že jsem nervózní. Spíše jde o ten pocit, že jste s týmem a připravujete se na ten zápas společně. Nikdy nevíte, kdy tam třeba můžete naskočit. Je to takové jiné. Povídáme si s klukama, co za bránou rozsvěcují červené světlo, nebo s kustody,“ přibližuje netradiční situaci Mrázek.

„Neříkám, že je tam zábava, ale určitě je tam možnost si více pokecat než na střídačce,“ dodává.

Ve středu zavítá Mrázkova Carolina na led Montrealu Canadiens. Český brankář tak má dvě varianty. Buď dostane důvěru a vyjede na led, nebo bude zápas sledovat opět z místa mimo střídačku.

Martin Kuna, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme