Petr Mrázek pomohl 36 zákroky k vítězství Detroitu, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu

Brankář Petr Mrázek pomohl v pátečním utkání NHL 36 zákroky k výhře hokejistů Detroitu 4:1 nad Carolinou. Ostravský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek při posledním zápase proti San Jose Sharks

Petr Mrázek při posledním zápase proti San Jose Sharks | Zdroj: ČTK

Útočník Tomáš Hertl se asistencí podílel na triumfu San Jose 3:1 v Columbusu. Úřadující šampioni z Pittsburghu přestříleli Washington 7:4. Ruský centr Jevgenij Malkin ke čtvrtému vítězství Penguins v řadě přispěl čtyřmi body.

Jedinou trefu Hurricanes obstaral v deváté minutě v přesilové hře forvard Sebastian Aho. Red Wings ještě do konce první třetiny odpověděli a v 26. minutě vstřelil obránce Trevor Daley vítězný gól.

V závěrečném dějství přidal Detroit zbylé dvě branky. Útočník Darren Helm nasbíral tři body za gól a dvě nahrávky a dočkal se ocenění pro největší hvězdu večera.

Mrázek, který 14. února oslaví 26. narozeniny, v posledních pěti duelech, do nichž zasáhl od úvodní minuty, vychytal čtyři vítězství včetně dvou nul.

Výsledky NHL

Pittsburgh - Washington 7:4, Minnesota - Vegas 5:2, Columbus - San Jose 1:3, Carolina - Detroit 1:4.