Pastrňák se trefil potřicáté v sezoně, Mrázek nezabránil prohře Philadelphie na ledě Pittsburghu

Hokejový útočník David Pastrňák přispěl v nedělním utkání NHL svým třicátým gólem v sezoně k výhře Bostonu 2:1 v prodloužení na ledě Minnesoty. Gólman Philadelphie Petr Mrázek se do brány v zápase proti Pittsburghu dostal na začátku druhé třetiny, kdy střídal Alexe Lyona. Flyers ale nakonec podlehli Penguins 4:5 po prodloužení.

Minnesota, Pittsburgh (Aktualizováno: 7:11 26. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

David Pastrňák | Foto: Tim Fuller-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák v předchozím utkání rozhodl dvanáct sekund před koncem o výhře v Dallasu a tentokrát střelou z mezikruží vstřelil úvodní gól zápasu. Jedenadvacetiletý útočník tak podruhé za sebou nasázel v základní části NHL alespoň třicet branek, k vyrovnání osobního rekordu z minulé sezonu mu chybí čtyři trefy. Za Minnesotu vyrovnal v padesáté minutě Mikko Koivu a hosté rozhodli gólem Brada Marchanda v čase 60:28.

Marchand vstřelil v průběhu ročníku už popáté vítězný gól v prodloužení. „Musí se sejít hodně věcí. Ale tento rok nastupuju se spoustou hráčů, kteří dobře řeší akce a vytváří šance. Z toho těžím," vysvětlil člen elitního útoku s Pastrňákem. Ten má před blížícím se play off oslnivou formu - v posledních třinácti zápasech nasbíral 18 bodů (8+10).

V utkání mezi Pittsburghem a Philadelphií šli jako první do vedení  hosté, když se přesnou trefou do horního rohu branky prosadil Travis Sanheim. Pittsburgh zareagoval čtyři minuty nato, když vyrovnal po úniku Derick Brassard. Flyers v zápase znovu vedli po trefě Brandona Manninga.

Druhou třetinu ale začali lépe domácí hokejisté. Půl minuty od příchodu ze šaten propálil z otočky Alexe Lyona Patric Hörnqvist. Následně Penguins dokonali obrat, když skóroval Jevgenij Malkin. Právě po jeho střele byl donucen Lyon opustit branku a vystřídal ho Petr Mrázek.

Jeho spoluhráči se dokázali prosadit a vyrovnat ve 38. minutě. Při přesilové hře nejdříve střílel Shayne Gostisbehere, puk se pak odrazil k Jordanu Wealovi a ten pak zakončil do odkryté brány.

Domácí hráči se dostali znovu do vedení, kdy se prosadil jejich kapitán Sidney Crosby. Philadelphia se ale nevzdala a necelou minutu před koncem opět vyrovnala zásluhou Seana Couturiera. Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení. To trefou po dvou a půl minutách ukončil domácí Bryan Rust, když rozhodl o výhře Pittsburghu 5:4.

Na ledě se mimo Mrázka objevili v dresu Flyers útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas. Ani jeden z nich nebodoval. Na druhé straně odehrál Dominik Simon ve čtvrté formaci šest a půl minuty.

Nezastavitelný McDavid může napodobit Jágra

Nezastavitelný je v poslední době Connor McDavid. Kanadský útočník si v minulých čtyřech zápasech připsal pět branek a pět přihrávek, se devětadevadesáti body se posunul do čela produktivity soutěže a podruhé za sebou může získat Art Ross Trophy za vítězství kanadského bodování základní části.

Obhájit tuto pozici se povedlo naposledy Jaromíru Jágrovi, který v dresu Pittsburghu triumfoval čtyřikrát v letech 1998 až 2001. Ten nastřádal v jednotlivých sezonách 102, 127, 96 a 121 kanadských bodů. K loňskému prvnímu místu v produktivitě stačila McDavidovi rovná stovka bodů.

Edmonton vedl v nedělním utkání NHL díky třem bodům McDavida (1+2) doma nad Anaheimem 3:1 a 4:3, ale hosté zápas otočili a zvítězili 5:4 v prodloužení. Hlavními strůjci obratu byli Adam Henrique, který se dvakrát trefil ve třetí třetině, a Hampus Linholm, který vstřelil vítězný gól v čase 61:21.

NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. Brassard, 21. Hörnqvist, 23. Malkin, 41. Crosby, 63. Rust - 6. Sanheim, 12. Manning, 38. Weal, 60. Couturier. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii 38:34 minuty, inkasoval dva góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Schultz, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Weal (Philadelphia).

Dallas - Vancouver 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Janmark - 18. Boucher, 35. Dowd, 51. Virtanen, 60. Motte. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.112. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Jokinen (oba Vancouver), 3. Janmark (Dallas).

Winnipeg - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Connor, 32. Byfuglien, 34. Little, 41. Wheleer, rozhodující sam. nájezd Scheifele - 11. Josi, 20. Turris, 27. Ellis, 36. Arvidsson. Střely na branku: 47:36. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Arvidsson (Nashville), 3. Little (Winnipeg).

Minnesota - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. Koivu - 24. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Stalock, 3. Koivu (oba Minnesota).

Edmonton - Anaheim 4:5 v prodl. (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)
Branky: 22. McDavid, 28. Rattie, 39. Draisaitl, 53. Bear - 42. a 59. Henrique, 23. Manson, 46. Perry, 62. H. Lindholm. Střely na branku: 32:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bear, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Henrique (Anaheim).

bor, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít