Kladno, Kometa, nebo Sparta? Tomáš Plekanec se po konci v Montrealu rozmýšlí, co dál

Metu tisíci zápasů v NHL pokořil. Poté se ale s klubem dohodl na ukončení svého angažmá. Nyní se hokejista Tomáš Plekanec rozmýšlí, kam bude svou kariéru směřovat dál. Skloňují se jména především českých klubů.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec se rozhoduje, kam povedou jeho další kroky | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Jako nejpravděpodobnější se zatím podle bookmakerů jeví návrat do mateřského Kladna, který vlastní Plekancův dlouholetý přítel Jaromír Jágr.

„Máme o něj zájem, ale není to úplně na nás. Musíme počkat, jaké bude mít nabídky. My pro Tomáše místo budeme mít vždy a zájem o něj máme,“ říká mluvčí prvoligového Kladna Vít Heral pro Radiožurnál.

Plekanec končí v Montrealu, klub ho umístí na listinu volných hráčů. Ve hře je návrat do Česka

Číst článek

Že má Plekanec ke klubu, jehož je odchovancem, velké sympatie, potvrzuje i sezona 2012-2013. Tehdy za Kladno nastupoval během výluky NHL. Bývalý kapitán české reprezentace by tak mohl jít ve stopách Jágra, který si kromě angažmá v Kladně vyřídil i střídavý start v extralize. Konkrétně v barvách Třince, v jeho dresu se ale především vinou zranění nepředstavil.

„Třinečtí Oceláři mají o Tomáše Plekance zájem. Situace se má aktuálně tak, že Tomáš je v Kanadě, kde si dořešuje některé své rodinné záležitosti a záležitosti týkající se jeho zdravotního stavu. Jsme dohodnuti, že až se vrátí do Česka, probereme možnosti případného působení u nás,“ přiznává pro Radiožurnál zájem Třince tiskový mluvčí Radim Sajbot.

Tomas Plekanec to be placed on unconditional waivers.

DETAILS➡ goha.bs/2qEuXxC

#GoHabsGo

16:36 – 09. 11. 2018

281 518

Vzhledem k finančním možnostem, zázemí a ambicím klubů má Plekanec v extralize ještě tři možnosti. Zástupci Sparty a Komety Brno se však k případnému angažmá bývalého hráče Montrealu odmítli vyjadřovat. Mluvčí Liberce Martin Kadlec zase deklaroval, že klub s hráčem v kontaktu není.

Tomáš Petr, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme