Plzeň má jistý Prezidentský pohár, Sparta hlídá desáté místo před Chomutovem a Boleslaví

Hokejisté HC Škoda Plzeň po osmi letech získali Prezidentský pohár pro vítěze základní části hokejové extraligy. V 50. kole potvrdili jeho zisk v Brně. Chomutov a Boleslav v bitvě o desáté místo ztratily.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Plzně otočili zápas s Kometou

Hokejisté Plzně otočili zápas s Kometou | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Škoda Plzeň potvrdila svou vládu nad základní části v prvním kole po olympijské pauze a po osmi letech znovu získala Prezidentský pohár. Její pronásledovatelé z Hradce Králové prohráli. Na šesté místo se tlačí Pardubice, pronásledovatelé desáté Sparty ztráceli nadějná vedení.

Sedm vteřin na ledě a dost. 'Musím to takhle praktikovat, jinak nemám šanci hrát,' vysvětluje Jágr

Kometa Brno – Škoda Plzeň 4:5 po samostatných nájezdech

Aktuální mistři proti nejlepšímu týmu letošní sezony začali dobře a vedli po brance mladého Martina Nečase, jenže v prostřední třetině hra Komety selhala. Během patnácti minut skórovali Kratěna, Kodýtek, Stach a Kindl.

Jenže i vítězové Prezidentského poháru si v poslední dvacetiminutovce vybrali slabou chvilku, Mallet, Štencel a Dočekal tříbrankové manko Komety srovnali. Zápas došel do samostatných nájezdů, ve kterých až v páté sérii rozhodl velezkušený Ondřej Kratěna.

Vítkovice Ridera – Mountfield HK 4:2

Královéhradečtí hokejisté sice s předchozích třech zápasech Vítkovice třikrát porazili při celkovém skóre 12:3, jenže tentokrát se radovala Ridera. Do vedení ji poslal v první třetině Pytlik, ale klíčová byla dvojnásobná přesilovka po změně stran.

Početní výhodu pěti proti třem nejdřív zvýšil na 2:0 Dej a v pokračující početní výhodě dal třetí branku Trška. Východočeši sice dotahovali, ale Marek Hrbas dvě minuty před koncem pojistil domácí vedení na 4:2. V tu chvíli bylo jasné, že Mountfield už Plzeň v čele nemůže dohnat.

Bk Mladá Boleslav – HC Olomouc 3:4 v prodloužení

Po dvou třetinách se zdálo, že Bruslaři po pauze protrhnou třízápasovou sérii porážek, vedli už 3:0, jenže Olomouc dokázala zápas otočit. Po krátce po druhé pauze snížil Holec a pak se začal prosazovat Marek Laš. Nejdřív mu pomohl šťastný odraz od opouštěné hokejky mezi Maxvellovy betony, čtyři minuty před koncem vyrovnal po sólu.

O výhře Olomouce a velkých komplikacích pro Mladou Boleslav rozhodl v prodloužení Marek Strapáč.

Piráti Chomutov – Oceláři Třinec 3:2

Šanci držet těsný odstup od Sparty promarnili také chomutovští Piráti. I oni ztratili nadějné vedení, protože okamžitě po první přestávce Koblasa po rychlém úniku zvyšoval na 2:0. Jenže vzápětí snížil Petružálek a o tříbodovou výhru připravil Piráty sedm sekund před koncem Ondřej Kovarčík.

Prodloužení trvalo jen 40 sekund, pak Vondrkův pas zužitkoval Vladimír Růžička.

Sparta Praha - Aukro Berani Zlín 3:2

I Sparta přišla v 50. kole o dvoubrankový náskok. Během první třetiny využili domácí ve vysočanské hale obě přesilovky díky Jarůškovi a Buchtelemu. Ve druhé třetině branka nepadla, po další přestávce Berani vyrovnali.

Definitivně o sparťanském vítězství rozhodl až čtyři a půl minuty před koncem Juraj Mikúš, Sparta tak ztrácí na 10. místě na Zlín tři body, stejný náskok má na Chomutov, o dva body zpět je Mladá Boleslav.

Dynamo Pardubice – Verva Litvínov 2:1

Šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále dvě kola před koncem okupují Pardubice, dostaly se na něj po výhře nad posledním Litvínovem 2:1.

Dynamo vyhrálo už páté domácí utkání v řadě díky brankám mladíka Kauta a Marosze, za Vervu 70 sekund před koncem pouze snížil Juraj Mikúš.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 28. 2. 2018)

50. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 0:4, 3:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Nečas (H. Zohorna, Krejčík), 44. Mallet (P. Holík, Zaťovič), 46. Štencel, 49. Dočekal (Štencel, O. Němec) - 22. Kratěna (Indrák, Stach), 31. Kodýtek, 33. Stach (Čerešňák, J. Kindl), 36. D. Kindl (Indrák, Kratěna), rozhodující sam. nájezd Kratěna. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Diváci: 7512.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. M. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Rolinek, Čáslava) - 59. J. Mikúš (Trávníček, V. Hübl). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7661.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. V. Růžička ml. (Vondrka, Š. Lukeš) - 42. J. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Roth, Hrňa). Rozhodčí: Lacina, Kika - Hynek, Gerát. Vyloučení: 3:5, navíc Flemming - Marcinko oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3845.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Valský, 38. Klepiš (Nahodil, Pacovský), 39. Klepiš (Pacovský) - 43. Holec (Škůrek), 47. Laš (Eberle, J. Galvas), 57. Laš, 64. Strapáč (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 2331.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Výtisk, Toman), 28. Dej (Lev, Trška), 30. Trška (Olesz, Dej), 58. Hrbas (Lev, P. Zdráhal) - 41. Džerinš, 53. Dragoun (Köhler, Cibulskis). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Kis, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 5504.

HC Sparta Praha - Aukro Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Z. Michálek, J. Hlinka), 15. Buchtele (Pech, Forman), 56. Mikuš (Buchtele)- 46. Fryšara (Klhůfek, Roberts Bukarts), 54. D. Šťastný. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 7160.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít