Plzeň suverénně zvládla zápas proti Mladé Boleslavi, Hradec Králové v prodloužení porazil Zlín

Hokejisté Plzně zvládli dohrávku 19. kola, když v doma porazili Mladou Boleslav jednoznačně 4:1. Hradec Králové dvakrát otočil předehrávku 34. kola se Zlínem a vyhrál 3:2 po prodloužení. Dohrávka 16. kola naopak nevyšla Spartě, která podlehla Vítkovicím 2:4.

Plzeň, Zlín (Aktualizováno: 20:55 5. 12. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hokejistů Plzně

Radost hokejistů Plzně | Zdroj: ČTK

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 4:1

Vedoucí tým extraligy z Plzně se dostal do vedení v zápase proti Bruslařům z Mladé Boleslavi ve čtvrté minutě. Z velkého úhlu se dokázal trefit Milan Gulaš. Ten samý hráč pak skóroval do konce první třetiny ještě jednou po přihrávce od Jana Schleisse.

Ve druhé třetině zvyšoval už na 3:0 z pohledu Západočechů David Stach, který se střelou do prázdné brány nemýlil. Za Mladoboleslavské snižoval Jakub Orsava. Na tříbrankový rozdíl upravil Miroslav Indrák. To byla poslední přesná trefa zápasu a Škoda tak vyhrává 4:1.

Aukro Berani Zlín – Mountfield HK 2:3 po prodloužení

Skóre utkání otevřel ve druhé minutě zlínský Antonín Honejsek, který dokázal dostat puk za Rybárova záda. Po čtyřech minutách srovnal Martin Látal, poté co vybojoval puk ve středním pásmu a následně přesně zakončil.

Do vedení se Hradečtí dostali ve druhé třetině, kdy se po přesné přihrávce trefil Rudolf Červený. To si drželi až do 60. minuty, když se deset vteřin před koncem prosadil zlínský David Šťastný. Už ale po třiceti sekundách prodloužení rozhodl o vítězství Mountfieldu 3:2 Martin Látal.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 2:4

První se trefil v pražské O2 aréně hostující tým z Vítkovic. Během přesilové hry se dokázal prosadit Jakub Lev. Minutu před koncem první části pak srovnal domácí kapitán Jaroslav Hlinka.

Vítkovice se dostali znovu do vedení zásluhou přesné trefy Lukáše Kucsery. Na 3:1 z pohledu hostujícího týmu zvyšoval Patrik Zdráhal. Už po dvou minutách dokázala Sparta snížit, když pálil do prázdné brány Miroslav Forman. Na konečných 4:2 upravil skóre vítkovický Jan Hudeček.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 5. 12. 2017)