Předehrávku 27. kola ovládli hokejisté Olomouce. Proti dlouho vedoucímu Chomutovu zvítězili v prodloužení

Předehrávku 27. kola zvládli lépe hokejisté Olomouce, kteří nakonec v utkání s mnohdy zvraty porazili trápící se celek z Chomutova 3:2 v prodloužení. Olomoučtí vytěžili z minima maximum a díky skvělému závěru vybojovali velmi cenné dva body. Rozhodující trefu zaznamenal čtyřiadvacet sekund po začátku prodloužení Jan Knotek.

Chomutov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj před brankou Olomouce

Souboj před brankou Olomouce | Zdroj: ČTK

Po celou první třetinu hrály prim především obrany a brankáři. Skóre se změnilo až pouhou jednu vteřinu před koncem první třetiny, kdy olomouckého brankáře Konráda propálil po nahrávce Davida Skokana nejproduktivnější hráč Chomutova Michal Vondrka.

Olomouckým hokejistům se však podařilo poměrně záhy vyrovnat. Ve čtvrté minutě druhé třetiny propálil Laca střelou ihned po vhazování Jan Jaroměřský a začínalo se odznovu. Ovšem ani tento stav nevydržel v Chomutově příliš dlouho. Domácím se v polovině zápasu opět podařilo získat vedení na svou stranu, když zakončil nádhernou akci, na které se podíleli Jan Havel a Vladimír Růžička, Adam Dlouhý.

Tento stav vydržel takřka celou druhou polovinu zápasu. Až v čase 58:27 vyrovnal tvrdou střelou od modré čáry při hře bez brankáře Martin Vorůbalík a poslal zápas do prodloužení. To trvalo přesně 24 sekund, než o definitivním rozdělení bodů rozhodl přesným zakončením své individuální akce Jan Knotek.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 6. 12. 2017)