Překvapení v extraligové předehrávce. Pardubice vyhrály na Spartě

V předehrávce 14. kola hokejové extraligy si pardubické Dynamo připsalo teprve třetí výhru v sezoně. Po vítězství 3:1 na ledě pražské Sparty už není v tabulce poslední.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubičtí hokejisty vyhráli na Spartě | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Dynamo už není v extralize poslední. Pardubičtí hokejisté vyhráli na Spartě 3:1 a poslali na dno nejvyšší hokejové soutěže Litvínov. Třetí výhru v sezoně přitom Východočeši vybojovali proti neoblíbenému soupeři. Se Spartou předtím v základní části prohráli desetkrát v řadě.

Jenže tentokrát přijeli do O2 areny skvěle připraveni a po šesti minutách šli do vedení. Quennevilleho střelu vyrazil brankář Sparty Aittokallio přímo na hůl Vladislava Bojka, který svým premiérovým extraligovým gólem otevřel skóre.

Domácí vyrovnali až v polovině zápasu, kdy přesilovou hru využili tvrdou ranou od modré Petr Zámorský, jenže vyrovnaný stav vydrže jen chvíli. Pak se ve středním pásmu rozjel Petr Sýkora a samostatný únik zakončil přesnou ranou nad lapačku.

Ve třetí třetině sparťany dostávaly do tlaku dvě přesilovky i šest tisícovek fanoušků, jenže když to rudí chtěli zkusit s šesti hráči v poli, trefil odkrytou branku Marek Trončinský.

Po vítězství 3:1 mají Pardubice v tabulce 9 bodů, mají ale o jeden odehraný zápas víc, než ostatní mužstva. Sparta má na 6. místě čtrnáct bodů, stejně jako páté Vítkovice.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 3. 10. 2017 21:12