Česko 0:1 USA

'Přikoupili jsme nějakou nadváhu.' Hradečtí hokejisté nacestují v rámci Ligy mistrů tisíce kilometrů

Hradečtí hokejisté nacestují od čtvrtka do neděle tisíce kilometrů a za sebou budou mít dva odehrané zápasy. Pořádně hektický víkend skončí návratem z historicky prvního klubového výjezdu na Ligu mistrů. V té odehrál zápasy v anglickém Nottinghamem a finském Turku.

Nottingham / Anglie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči HC Mountfield Hradec Králové | Zdroj: ČTK

Všechno začalo ve čtvrtek odletem z Hradce Králové. Nebývá úplně zvykem, aby se klub do zahraničí vydal až v den zápasu a navíc prakticky v poledne a navíc běžnou linkou a na letiště, které není přímo v cílovém městě.

Právě to si Mountfield vyzkoušel a jak přiznal marketingový ředitel Petr Picka, úplně bez problémů to nebylo. Přelet do Anglie měl totiž zpoždění.

„Byla samozřejmě velká nervozita. Pozdější odpoledne bylo už opravdu nervózní. V tomto ohledu to bylo složité. Jinak samozřejmě na přípravu jsme měli, nebo máme dost času, protože o tom, že budeme hrát Ligu mistrů a jaké budeme mít soupeře, jsme věděli. Poměrně brzo jsme i věděli, kdy se hraje,“ naznačil Petr Picka, že tenhle scénář byl záměrný.

I tady se ale možná dají najít některé skryté odpovědi na otázky, proč je hokejová Liga mistrů vnímána některými kluby spíš jako přítěž.

Ve čtvrtek hrajete v Anglii, v sobotu ve Finsku. Mezi tím musíte někde a nějak například usušit výstroj, vyprat dresy a všechno ještě dopravit tisíce kilometrů daleko. Podle Petra Picky musela pomoci dohoda s Nottinghamem.

„My jsme se s týmy dohodli, že si vyměníme nějaký servis. To znamená, že oni nám vyperou prádlo. My jsme jim ho vyprali doma. Dodají nám nějaké vybavení do šatny, my jsme jim ho dodali doma. Proběhla směna a velice férová pro obě strany. Obě strany si vyšly vstříc,“ pochvaluje si.

Všechno nasoukat do komerčního letu a doufat, že se zavazadla neztratí. To Mountfieldu vyšlo. Ale na přepážce se asi divili. Vybavení na pásech přistálo kolem půl tuny.

„Zhruba 550 až 600 kilogramů kompletně včetně výstrojí a podobně. Přikoupili jsme nějakou nadváhu,“ přiznává Picka.

Celý den na cestě do Finska

Hradec dohrál čtvrteční zápas s Nottinghamem pozdě večer, kolem půlnoci se hráči dostali do postelí, ale ráno je čeká na další přesun.

„V 5:30 ráno odjíždíme do Londýna na Heathrow. Tam nám letí letadlo do Helsinek a poté dvouhodinový přesun do Turku. Tam bychom měli dorazit v sedm hodin místního času, takže ten přesun zabere celý den,“ popisuje.

Právě na Petru Pickovi ležela značná část organizačních starostí, klub sebou mimo jiné do Anglie nevzal videokouče, vedoucího mužstva a další funkcionáře.

„Je to trochu vyčerpávající, ale zase nic tím neuděláme a musíme to brát tak, jak to je. Dát do toho všechno,“ říká za hráče Lukáš Cingel.

Klobouk je potřeba smeknout i před hradeckými fanoušky, zejména pak před dvojicí, která oba zápasy zvládla autem. Z Hradce do Nottinghamu, pak přes Německo, Polsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko do Finska a po druhém utkání přes Pobaltí a Polsko zase zpátky domů.

Tomáš Lorincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme