Uwe Krupp zažil povedený debut na lavičce Sparty. Ta v prvním kole extraligy deklasovala Hradec 4:0

Hokejisté Sparty si přinesli formu z přípravy i do prvního extraligového kola nové sezony. Pod německým koučem Uwe Kruppem deklasovali Hradec Králové 4:0, k čemuž domácím pomohlo i 44 zákroků brankáře Machovského. Z dalších zápasů vyhrála stejným rozdílem Plzeň nad Libercem, Litvínov porazil Boleslav 4:3 a Zlín například porazil loňského vicemistra Třinec 4:2.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté pražské Sparty v zápase proti Boleslavi

Hokejisté pražské Sparty v zápase proti Boleslavi | Zdroj: ČTK

Spartě se to opravdu povedlo. Pod vedením nového kouče Uweho Kruppa si došla k tříbodovému vítězství 4:0. Velikou zásluhu na výsledku kromě úspěšných střelců má zejména brankář Matěj Machovský, který pokryl veškeré střely Východočechů. Skóre otevřel v 16. minutě Richard Jarůšek a v 27. minutě zvýšil Košťálek. Sparta ve třetí třetině potvrdila své vedení trefami Stevena Delislea a Andreje Kudrny.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:0

Nejlepší tým základní části z minulé sezony vstoupil do soutěže úspěšně, ve 12. minutě vedl už 3:0. Brankář domácích Dominik Frodl si tak ve svém prvním extraligovém zápase připisuje čisté konto, když se mu podařilo vynulovat Bílé Tygry Liberec. Hodně mu k tomu však pomohla plzeňská defenziva, která hosty pustila k málo šancím. Škodovka rozhodla o svém vítězství už v první třetině, kdy se trefila třikrát. Ve druhé a třetí části zápas kontrolovala, ale stále většinu času dominovala. V závěru přidal čtvrtou branku po přihrávce Gulaše Denis Kindl.

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2

Domácí fanoušci mají důvod k radosti, Třinečtí smutní. Zlínští Berani vedli ve 33. minutě už 3:0, úřadující vicemistr v závěrečné třetině zápas zdramatizoval. Oceláři se totiž ve třetí třetině dvěma góly dostali na dostřel, jenže kýžený třetí vyrovnávací gól nestihli vstřelit, naopak v závěru rozhodl o domácí výhře střelou do prázdné brány Kubiš.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:4

Lepší vstup do nového ročníku Tipsport extraligy zažili hokejisté Litvínova, kteří ve městě automobilů zvítězili nad domácími Bruslaři 4:3. Verva vedla ve 35. minutě už 4:1, domácí už ztrátu nedokázali dohnat, přestože svého soupeře tlačili, nakonec na soupeře nestačili. Nevyšla jim ani sázka na závěrečnou hru bez brankáře.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:1

Extraligový nováček ze západu Čech po návratu do extraligy po roce nebodoval. Olomouc kontrolovala celý zápas, svého soupeře přehrávala. Dvakrát se za domácí trefil zkušený střelec Zbyněk Irgl.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 1:2

Dynamo do zápasu s Vítkovicemi vstoupilo velmi dobře, díky trefě kapitána Tomáše Rolinka vedlo už po 23 vteřinách. Od té doby však již domácí nedokázali najít recept na velice dobře chytajícího brankáře Vítkovic Patrika Bartošáka. Za hosty nejdříve v 8. minutě vyrovnal Mahbod a vítězný gól vstřelil ve 37. minutě střelou z úhlu obránce Jan Výtisk, který střelou překvapil brankáře Pardubic Ondřeje Kacetla.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Jarůšek (Košťálek, P. Vrána), 27. Košťálek (Forman, Pech), 43. Delisle (Piskáček, Smejkal), 59. A. Kudrna (Blain, Buchtele). Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 8308.
Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček, Gregorc, Delisle - Černoch, Sill, Smejkal - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Klimek, Buchtele. Trenéři Krupp a J. Nedvěd.
Hradec Králové: J. Pavelka - Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandič, Piché, F. Pavlík - Paulovič, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, Bezúch - Berger, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. V Němec (Gulaš, Kratěna), 5. D. Kindl (V. Němec) 12. Kracík (Čerešňák), 52. D. Kindl (Gulaš, J. Kindl). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 6777.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, J. Novotný, Nedorost - Indrák, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - od 55. navíc Pour. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc, od 50. navíc Hanousek - Bulíř, P. Jelínek, Ordoš - Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Lakatoš - Teplý, J. Vlach, L. Krenželok. Trenéři: Pešán a Augusta.

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. E. Kulda (Šlahař), 14. Popelka (P. Sedláček, Karafiát), 33. Herman (J. Ondráček), 60. Kubiš - 47. Adamský (Svačina, D. Musil), 48. Chmielewski (Marcinko, Gernát). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3674.
Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Žižka, Nosek, Řezníček, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Poletín, Werbik, E. Kulda - Herman, Fryšara, Šlahař - Karafiát, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.
Třinec: Hrubec (33. Hamerlík) - M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Adamský, Roman Vlach, Svačina - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala - Hrňa, Viedenský, Dravecký - Hladonik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Žejdl (Bernad, M. Látal), 35. Němeček (Pláněk, Klepiš), 40. Orsava (Žejdl) - 7. Gerhát z trestného střílení, 19. D. Tůma (Kubát, Gerhát), 21. J. Mikúš (J. Petružálek), 35. Kubát (J. Petružálek). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3552.
Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Kotvan, Dlapa, Kurka - Klepiš, T. Knotek, D. Šťastný - M. Látal, Žejdl, Orsava - Vondrka, Skalický, Pacovský - M. Procházka, Najman, Kousal. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.
Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Sörvik, Ščotka, L. Doudera, Šesták, Matoušek - J. Černý, J. Mikúš, J. Petružálek - F. Lukeš, V. Hübl, Myšák - Trávníček, Gerhát, D. Tůma - Jurčík, M. Hanzl. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Irgl (Kolouch, Ondrušek), 25. Irgl, 51. Kolouch (Burian, Ondrušek), 52. J. Knotek (Vyrůbalík) - 22. O. Beránek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 4723.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Švrček - J. Káňa II, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Jergl, Skládaný, Holec - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.
Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Vágner, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, Šafář - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Rolinek (Marosz) - 8. Mahbod, 37. Výtisk (D. Květoň, Dej). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7586.
Pardubice: Kacetl - Čáslava, Trončinský, Budík, Hrabal, Wishart, Miromanov - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Bubela, S. Treille - Mandát, Poulíček, Perret - M. Kratochvil, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Šidlík, De la Rose, Výtisk, Trška - Tybor, O. Roman, Szturc - Schleiss, Lev, Olesz - D. Květoň, Mahbod, Dej - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít