‚Kdyby mi řekli, sednu na letadlo a letím.‘ Šimek od března jen trénuje, netuší, kdy ho tým povolá

Už půl roku je bez hokejového zápasu obránce Radim Šimek. Odchovanec benáteckého hokeje a později opora libereckých Bílých Tygrů hájí dres týmu NHL San Jose Sharks. Jenže pro Žraloky zatím poslední sezona skončila v březnu. Od té doby osmadvacetiletý bek jen tvrdě trénuje. Bez možnosti naskočit do zápasového kolotoče.

Benátky nad Jizerou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Šimek | Zdroj: Profimedia

Od března čeká hokejový obránce San Jose Radim Šimek na další zápas.  A jen tvrdě trénuje. Podle svých slov byl ale český hokejista kdykoliv schopný nasednout do letadla a do zámoří se vrátit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak trávil volno obránce San Jose Radim Šimek

„18. března jsme letěli ze San José domů a od té doby to je nejistota. Dal jsem si tři týdny volno, měl jsem doma kolo a jezdil jsem na něm, abych nepřišel o fyzičku,“ vrací se o půl roku zpět Radim Šimek.

Pozorně pak sledoval, jak dopadnou jednání o dokončení sezóny v kanadsko-americké NHL a hlavně osud play-off.

„Nakonec odsouhlasili 24 týmů a my byli ze hry, protože jsme tu sezonu odehráli špatně, tak jsem si dal volno. Pak jsem začal s kondiční přípravou,“ vysvětluje šikovný hokejový obránce.

San Jose skončilo před branami vyřazovací části. Nevnímal zklamání. Byl ale připravený kdykoli sednout do letadla.

„Beru to od začátku tak, že jsme sportovci a jsme za to dobře placení a kdyby řekli, že letíme, tak bych sedl do letadla a neprotestoval bych. Proto to hraju, abychom něco vyhráli a samozřejmě bych chtěl do play off. Tam se už hraje o pohár.“

Sezona v nedohlednu

Do konce září bude stoprocentně trénovat v České republice. Netuší, kdy ho tým povolá zpět. A už vůbec ne, kdy začne nová sezóna NHL.

Nakonec, ta poslední ještě ani neskončila. Po dlouhé pauze mohl třeba přemýšlet o návratu na český led. Ostatně s Libercem vybojoval extraligové zlato i stříbro. Jenže o takové možnosti vůbec neuvažoval.

„Myslím, že s tím zraněním z loňského roku, by mi to vedení Sharks ani nedovolilo. Měl jsem přetrhaný vazy vnitřní, postranní a přední zkřížený a meniskus. Tři věci v koleni špatně a když už jsem myslel, že už je to v pořádku, tak byla další operace,“ říká Radim Šimek před další tvrdou hokejovou dřinou.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme