Šest Čechů v NHL asistovalo. Rittich pětkrát inkasoval a po výměně do Toronta ještě nevyhrál

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u rozdílové branky Bostonu při výhře 2:0 v Buffalu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. David Rittich si ani ve třetím startu od výměny z Calgary do Toronta nepřipsal vítězství. Český gólman inkasoval pětkrát z 28 střel a s Maple Leafs podlehl ve Vancouveru 3:6.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u rozdílové branky Bostonu při výhře 2:0 v Buffalu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu | Zdroj: Profimedia

V úterním programu NHL si kromě Pastrňáka připsalo přihrávku ještě pět českých hráčů. Ondřej Palát připravil jediný gól Tampy Bay, která doma podlehla Carolině 1:4. Za hosty jednou asistoval Martin Nečas.

Jakub Vrána a Filip Hronek zaznamenali po jedné přihrávce při prohře Detroitu 2:5 v Dallasu. Radko Gudas založil akci, po které Florida zpečetila vítězství 5:1 nad Columbusem.

Pastrňák se zapsal do statistik v deváté minutě, když si po jeho střele z předbrankového prostoru našel odražený puk Brad Marchand a bekhendem zavěsil. Na začátku druhé třetiny zvýšil ránou od modré čáry Connor Clifton.

Tuukka Rask, první hvězda zápasu, kryl 32 střel a připsal si první nulu v sezoně. Boston vyhrál popáté v řadě. David Krejčí, jenž v předchozích čtyřech zápasech bodoval (3+2), vyšel naprázdno.

Rittich, který v předchozích dvou utkáních pustil čtyři góly z 45 střel, vedl s Torontem ve Vancouveru ještě ve 47. minutě 3:2.

Poté ale vyrovnal Nils Höglander a nerozhodný stav zlomil dvěma góly Tanner Pearson, který při trefě na 5:3 překvapil českého gólmana střelou po ledě z poměrně velkého úhlu. Poslední branka padla při powerplay.

NHL

Buffalo - Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Marchand (Pastrňák), 24. Clifton. Střely na branku: 32:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Marchand, 3. Pastrňák (všichni Boston).

NY Islanders - NY Rangers 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 51. Josh Bailey, 22. B. Nelson, 26. Beauvillier, 48. Pageau, 52. Eberle - 32. Rooney. Střely na branku: 28:26. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Josh Bailey, 3. Pageau (všichni NY Islanders).

Tampa Bay - Carolina 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 38. B. Point (Palát) - 28. Niederreiter (Nečas), 29. J. Staal, 37. Lorentz, 60. Martinook. Střely na branku: 27:36. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. J. Staal (oba Carolina), 3. B. Point (Tampa Bay).

Florida - Columbus 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 8. a 28. S. Bennett, 7. Barkov, 36. Lomberg, 37. Huberdeau (Gudas) - 17. Roslovic. Střely na branku: 33:34. Diváci: 4132 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Knight, 2. S. Bennett, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Pittsburgh - New Jersey 7:6 (4:0, 2:0, 1:6)
Branky: 4. Matheson, 9. Rust, 9. Dumoulin, 18. Carter, 22. Blügers, 36. Rodrigues, 52. Crosby - 41. Hischier, 46. Šarangovič, 49. Bastian, 53. J. Hughes, 54. N. Foote, 60. A. Johnsson. Střely na branku: 32:30. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Rodrigues (oba Pittsburgh), 3. Šarangovič (New Jersey).

Dallas - Detroit 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Kero, 6. Robertson, 15. Pavelski, 24. Oleksiak, 60. Comeau - 25. Filppula (Vrána), 57. D. Larkin (Hronek). Střely na branku: 24:26. Diváci: 5148 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Dickinson, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).

Vancouver - Toronto 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Branky: 50. a 54. Pearson, 26. a 60. Sutter, 31. Q. Hughes, 47. Höglander - 17. a 38. Tavares, 44. Brooks. Střely na branku: 29:40. David Rittich odchytal za Toronto 55 minut a 20 sekund, inkasoval pět gólů z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. Pearson (oba Vancouver), 3. W. Nylander (Toronto).

Los Angeles - Anaheim 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. Grundström, 29. Kopitar, 31. Athanasiou, 51. Lizotte - 55. Fowler. Střely na branku: 22:25. Diváci: 1431 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. Athanasiou, 3. Doughty (všichni Los Angeles).