Rittich při letošní premiéře v NHL vychytal výhru. Vrána dal vítězný gól, skórovalo pět Čechů

Hokejový brankář David Rittich si při své letošní premiéře v NHL připsal 24 zákroků při výhře Calgary 3:2 v Coloradu. Do střeleckých listin se zapsali Tomáš Hertl, Jakub Vrána, Tomáš Nosek, Dmitrij Jaškin a Ondřej Palát.

Denver/USA (Aktualizováno: 7:08 26. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář David Rittich v dresu Calgary Flames (ilustrační foto)

Brankář David Rittich v dresu Calgary Flames (ilustrační foto) | Foto: David Zalubowski | Zdroj: AP/ČTK

„Má nervy z ocele,“ pochválil Davida Ritticha po zápase v Coloradu spoluhráč Travis Hamonic. Druhý den po povolání z farmy si český gólman zapsal svůj debut v NHL, při výhře 3:2 v Coloradu se stal druhou hvězdou zápasu.

NHL slaví sto let. Z ligy, která vznikla na truc, se stala světová jednička

25letý gólman už jednu třetinu za Flames odchytal v dubnu, nyní nastoupil ve slavné a stoleté soutěži poprvé od začátku. Čisté konto držel v Denveru 34 minut, pak ho opakovanou střelou při přesilovce překonal finský talent Mikko Rantanen, který v tu chvíli vyrovnal na 1:1.

Rittich ale předtím úspěšně ustál dvě přesilové hry a střeleckou převahu Avalanche. Jeho spoluhráči pak rozhodli v poslední minutě druhé části. Ferland poslal Calgary do vedení o 22 sekund později zvýšil na 3:1 svým třetím gólem v NHL Mikael Backlund, asistoval mu i Michael Frolík.

Tři minuty před koncem sice snížil na rozdíl jediného gólu Nikita Zadorov ranou od modré, jenže v obrana Calgary v čele s Rittichem už výhru 3:2 pohlídala a český gólman mohl přijímat gratulace.

Češi se prosazovali i v dalších zápasech. V Torontu zářil za Washington především Alexandr Ovečkin, jenže vítězný gól při výhře 4:2 vstřelil Jakub Vrána. V polovině druhé třetiny obral o puk Zajceva, přes střední pásmo nabral rychlost a při zakončení prostřelil gólmana McElhinneyho svým sedmým zásahem v sezoně.

Potřetí v sezoně se v dresu Las Vegas prosadil Tomáš Nosek, po 28. minutách otevřel skóre v Arizoně ve vlastním oslabení, když přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou k tyči.

Brankář Wedgewood v tu chvíli zažíval těžké tři minuty, ve kterých pustil tři branky a šel střídat. Do branky pustil Marka Langhamera, který při svém druhém vystoupení v NHL do konce zápasu už neinkasoval, ale prohře 2:4 s Golden Nights už nemohl nic udělat.

Třetí gól v sezoně má po nočních zápasech i Dmitrij Jaškin, když pomohl výhře St. Louis 6:3 nad Minnesotou. 24letý útočník využil špatné rozehrávky Wild a před prázdnou bránou zachoval chladnou hlavu, gólmana Dubnyka vykoupal forhendovým blafákem a zvýšil na 2:0.

Nejlehčí práci z českých střelců měl Tomáš Hertl, který tři minuty před koncem dostal puk od Joea Pavelského a zpečetil výhru 4:0 nad Winnipegem gólem do prázdné branky. Gól dal i Ondřej Palát, ten ale pouze zmírnil prohru Tampy Bay 2:5 v Pittsburghu.

Třetím českým gólmanem v akci byl Petr Mrázek, ten ale po 46 minutách a třech inkasovaných gólech střídal. Jimmy Howard zapůsobil jako impuls pro hráče Red Wings a ti dokázali proti New Jersey vyrovnat na 3:3, druhý bod ale v prodloužení získali Ďáblové díky Gibbonsovi.

Výsledky NHL
Toronto - Washington 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 42. J. Gardiner, 47. Zajcev - 13., 20. a 60. Ovečkin, 32. Vrána. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19.404. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie (oba Washington), 3. Zajcev (Toronto).

Montreal - Buffalo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Petry, 34. Galchenyuk, 49. P. Byron. Střely na branku: 26:36. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Duchene - 29. A. Lee, 55. Eberle. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.276. Hvězdy zápasu: 1. A. Lee (NY Islanders), 2. Duchene (Ottawa), 3. Eberle (NY Islanders).

Detroit - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 1. a 49. Booth, 47. Mantha - 10. B. Boyle, 14. T. Hall, 47. Hischier, 63. Gibbons. Střely na branku: 34:32. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 46:12 minuty, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Gibbons (New Jersey), 2. Booth, 3. Mantha (oba Detroit).

Florida - Chicago 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 22. McCann - 10. Hayden, 15. Saad, 28. P. Kane, 38. J. Toews. Střely na branku: 38:39. Diváci: 14.302. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews, 2. Crawford, 3. Saad (všichni Chicago).

Pittsburgh - Tampa Bay 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. a 23. Kessel, 20. a 45. Crosby, 14. Rust - 27. Palát, 54. Conacher. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.659. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Crosby, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

St. Louis - Minnesota 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Branky: 17. a 52. Schwartz, 7. P. Stastny (Sobotka), 12. Jaškin, 43. Brodziak, 55. Blais - 36. Coyle, 44. Z. Mitchell, 49. E. Staal. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Blais, 3. Parayko (všichni St. Louis).

Arizona - Vegas 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 41. Ekman-Larsson, 51. Perlini - 28. Nosek, 28. W. Karlsson, 30. Haula, 60. Marchessault. Střely na branku: 26:28. Marek Langhamer (Arizona) odchytal 28:53 minuty, z deseti střel neinkasoval. Diváci: 13.226. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault (Vegas), 2. Perlini (Arizona), 3. M. Subban (Vegas).

Colorado - Calgary 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 35. Rantanen, 58. Zadorov - 18. Hamilton, 40. Ferland, 40. Backlund (Frolík). Střely na branku: 26:28. David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 15.738. Hvězdy utkání: 1. Backlund, 2. Rittich (oba Calgary), 3. Barberio (Colorado).

San Jose - Winnipeg 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 34. Couture (na druhou Hertl), 12. Heed, 57. Hertl. Střely na branku: 34:38. Diváci: 17.189. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Los Angeles - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 59. D. Brown, rozhodující sam. nájezd Lewis - 11. N. Ritchie. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. R. Miller (Anaheim), 3. Lewis (Los Angeles).
ctk.cz: 20171126

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít