Rozšíření mistrovství světa na deset týmů pomohlo české hokejistky udržet mezi elitou

Mezinárodní hokejová federace schválila na svém pátečním zasedání v Kolíně nad Rýnem rozšíření počtu účastníků dalšího mistrovství světa v hokeji žen na deset týmů. Český tým se tedy představí i přesto, že na posledním turnaji skončil poslední.

Kolín nad Rýnem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České hokejistky prohrály na mistrovství světa se Švýcarskem 1:3

České hokejistky prohrály na mistrovství světa se Švýcarskem 1:3 | Zdroj: ČTK

První rozšířené mistrovství světa s deseti celky se uskuteční v roce 2019 ve Finsku, příští rok se kvůli olympijským hrám v Pchjongčchangu MS nejvyšší kategorie hrát nebude.

Devátým účastníkem bude letošní postupující Japonsko a desátým celek, který vyhraje skupinu A divize I příští rok.

Elitní skupinu ženského MS tvořilo osm zemí od prvního turnaje v roce 1990. K návrhu na její rozšíření vedly komisi ženského hokeje IIHF (Mezinárodní hokejová federace) rostoucí počet účastnických týmů - letos jich ve všech výkonnostních kategoriích startovalo 37 - a větší vyrovnanost zemí.

"Stále je tu propast mezi týmy ze Severní Ameriky a zbytkem světa," uvedla na kongresu během mužského MS v Kolíně nad Rýnem členka rady IIHF Zsuzsanna Kolbenheyerová.

"Ale mezera mezi třetím a patnáctým týmem už tak velká není. Tohle je další krok k pozvednutí ženského hokeje," dodala.

Dalším krokem by mohlo být rozšíření olympijského turnaje na deset týmů od Pekingu 2022, o čemž chce IIHF diskutovat s Mezinárodním olympijským výborem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme