Sakra, ta kariéra nebyla až tak špatná, ohlíží se Pucher. Ve druhé lize by mohl hrát se synem

Čtrnáct sezon odehrál hokejový útočník Peter Pucher za znojemské Orly. Nastupoval za ně v české extralize i v mezinárodní soutěži EBEL. Po uplynulém ročníku toto spojenectví skončilo, klub se slovenským veteránem neprodloužil smlouvu. Místní fanoušci se s ním ale loučí jako s legendou.

Retz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílé rukavice zdobily Petera Puchera (s kotoučem) celou jeho kariéru. | Foto: Wikimedia Commons

Po přestupu z Košic přitom Pucher v roce 1999 do Znojma ani netrefil. „Špatně jsem odbočil a musel na dálnici couvat. Zastavili mě policisté a promlouvali mi do duše. Takové bylo moje první seznámení se Znojmem," vzpomínal pro Radiožurnál na terase svého penzionu v rakouském Retzu pár kilometrů za hranicemi.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Peterem Pucherem natáčel rozhovor reportér ČRo David Nekvinda

Na jihu Moravy se ale brzy zabydlel. „Rozvedl jsem se tu, pak zase oženil. Sedí mi místní lidé i prostředí. Naučil jsem se pít víno. Sedlo mi to tu," vyprávěl. Pucherovi všechno sedělo i na ledě. Za čtrnáct sezon odehrál za Orly 753 utkání, nastřílel přesně 200 branek a přidal 416 asistencí. Sám ale přiznává, že svoje statistiky moc nesledoval.

„Věděl jsem, že bodů nedělám málo. Když se ale podíváte kolem, někteří hráči takových výsledků nedosahují. Pak si člověk říká: Sakra, ta kariéra, která se blíží ke konci, nebyla až tak špatná," řekl slovenský útočník. Dvaačtyřicetiletý hokejista si ve znojemském angažmá udělal pauzu mezi roky 2006 a 2011, kdy hrál postupně za Pardubice, Brno a Zvolen.

Odmítl Švýcarsko

Zahraniční štaci, pokud mezi ně nebudeme počítat Českou republiku, si nikdy nevyzkoušel. I když nabídku měl. Třeba na začátku tisíciletí ze Švýcarska. Zůstal ale věrný Znojmu a ukázal, že klubismus se ze sportu ještě zcela nevytratil.

„Kdybych se nad nabídkou odejít do zahraničí rozhodoval teď, asi bych odešel.“

Peter Pucher (Slovenský hokejista)

„Teď už jsem zkušenější. Kdybych podobnou nabídku dostal a měl se rozhodovat nyní, asi bych odešel. Tehdy jsme měli výbornou partu," vybavoval si Pucher. Tehdejší šéf Orlů Jaroslav Vlasák jej nakonec přesvědčil, aby z moravského celku neodcházel. Mistr světa z roku 2002 se nakonec nechal přemluvit a ve Znojmě zůstal.

Po letech věrných služeb ale po konci letošní sezony nedostal nabídku, aby pokračoval. Znojmo mu nabídlo místo v realizačním týmu, mohl se stát asistentem trenéra. Pucher ale ještě chtěl pomoci týmu z ledu, s díky odmítl a svou kariéru nasměroval do Moravských Budějovic, které hrají třetí nejvyšší soutěž.

„Nabídka Znojma mě potěšila, ale ještě na tom nejsem tak špatně, abych nemohl hrát," vysvětlil svůj přesun do nového působiště. Navíc by mohl nastoupit i se svým synem, který působí v juniorce Orlů, ale do druhé ligy by občas mohl přijít na výpomoc. Jestli se nakonec potkají na jednom ledě a v jednom týmu jasné není. Starší Pucher ale minimálně rok bude poutat pozornost fanoušků ve svých typických bílých rukavicích.

David Nekvinda, sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme