Sestavu pro MS ještě nestavíme, říká Jandač před turnajem v Budějovicích. V kádru už má pět hráčů z NHL

Čeští hokejisté rozehrají zápasem s Finskem České hokejové hry. V Českých Budějovicích se národní tým představí už s posilami z NHL, ale ještě ne v sestavě, která bude hrát na mistrovství světa.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač | Zdroj: ČTK

„Nechci říkat, že bychom už teď stavěli sestavu na mistrovství světa. Máme tam spíš nějaké dvojice a vazby. Chceme pokračovat tak, abychom tři přípravné zápasy rozložili na víc hráčů," naznačuje pro Radiožurnál trenér Josef Jandač, že tým, který se představí v Českých Budějovicích, ještě nebude odpovídat svým složením tomu, který bude od příštího týdne bojovat o medaile na mistroství světa.

Pokračuje tak boj o letenku do Paříže, ale hráči bojující o místo v sestavě si tlak nepřipouští „Pro mě je neskutečný už zahrát si turnaj v České republice. Budějovice jsou hokejové město, takže to bude parádní. Všechno vypadá velmi dobře připravené," těší se mladoboleslavský Tomáš Hyka.

Už dnešní utkání s Finskem, ale i víkendové duely se Švédskem respektive Ruskem budou taky dobrou příležitostí pro hráče z NHL, aby si zvykli na širší kluziště, než na jakém hrají celou sezónu v zámoří.

„Vždycky v létě tady trénuju, takže v tom nevidím velký problém. Ještě jsem neviděl herní systém, jakým budeme hrát, na něm všechno záleží. Ale myslím, že bruslení by nemělo být problémy," je přesvědčen Radko Gudas, jedna z pěti zámořských posil národního týmu z NHL.

České hokejisty na mistrovství světa posílí i útočník Bostonu Pastrňák

Číst článek

Společně s Voráčkem, Kindlem, Mrázkem a Kempným nastoupí už na Českých hokejových hrách. V Paříži se k týmu připojí ještě Plekanec a nově také nejlepší Čech kanadského bodování základní části NHL David Pastrňák.

Počet hráčů ze zámoří, ale sám o sobě úspěch na MS nepřinese. „Když si vzpomenu na rok 2010, tak nás tam bylo 5 a vyhrálo se, takže na tom nezáleží. Hlavně se musí udělat dobrá parta a musíme mít trošku štěstí. Pak se může stát cokoli," předpovídá Jakub Voráček.

Zda se opravdu podaří vytvořit v národním týmu dobrou partu, které to půjde i na ledě, může naznačit už dnešní duel s Finskem, který začne v 18 hodin a 30 minut a Radiožurnál vám ho přiblíží v reportážních vstupech.

Petr Kadeřábek, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme