Růžička mladší přestupuje do Sparty. ‚Ne všechny reakce budou kladné,‘ tuší manažer Broš

Hokejista Vladimír Růžička mladší bude hrát v nové extraligové sezóně za Spartu. Syn kapitána olympijských vítězů z Nagana vyrůstal na Slavii, teď bude oblékat dres městského rivala. Sportovní manažer Sparty Michal Broš v rozhovoru pro Radiožurnál doufá, že fanoušci Vladimíra Růžičku mladšího přijmou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manažer Sparty Michal Broš a trenér Uwe Krupp | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Ve Spartě podepsal smlouvu Vladimír Růžička mladší. Nebojíte se reakce fanoušků?
Uvědomuji si, že je to hodně kontroverzní téma, na druhou stranu jsem ve sportu zažil x kontroverzních přestupů, to se stává. Očekávám, že ne všechny reakce budou kladné, ale věřím, že Růža svými výkony na ledě všechny negativní hlasy překřičí a stane se oblíbenou součástí sparťanského týmu.

Hokejisty Komety povede Petr Fiala, klub představil i první posilu

Číst článek

Je vůbec možné, aby se syn slávistické ikony stal „oblíbenou součástí“ Sparty?
Jednoduché to nebude, ale celá veřejnost vnímá složitý vztah mezi otcem a synem. Osobně to beru tak, že nevnímám tátu Růžičku jako syna Růžičku. Samozřejmě vyrůstal na Slavii a prošli spolu spoustu týmů, ale já jsem s ním ani jako aktivní sparťan neměl nějaký problém ve stylu, že by se vyjadřoval negativně vůči Spartě.

Beru to tak, že je to zkušený hokejista, který i díky tomu, že ho trénoval táta, bude odolný a mentálně připravený na tenhle složitý okamžik, aby se zařadil mezi lídry na Spartě. Zažil období slávy, byl v týmech, které vyhrávaly tituly. Ví, co obnáší být nahoře i na druhé straně. To jsou indicie, které mě nutí věřit, že to byl dobrý tah.

Petr Kumstát ukončil kariéru. Jak je to s dalšími staršími hráči, třeba Lukášem Pechem nebo Jaroslavem Hlinkou?
Na veřejnost už se dostalo, že jsme s Lukášem Pechem prodloužili smlouvu o dva roky. Co se týče Jardy Hlinky, už vloni jsme si podali ruce, poděkovali si a popřáli hodně štěstí. Za Spartu jsem se s ním rozloučil s tím, že nepočítáme, že by byl členem kádru pro příští sezonu. Ale viděli jsme, že stát se může cokoli a v určitých chvílích nám hodně pomohl. V tuhle chvíli je to ale tak, že jeho poslední zápas byl s Vítkovicemi.

Ve Spartě skončili útočníci Klimek a Beran. Kdo je kromě Vladimíra Růžičky mladšího nahradí?
Podepsali jsme smlouvu s Davidem Stachem z Plzně, od kterého si slibujeme, že se stane jedním z důležitých útočníků naší mladé sestavy. Z mého pohledu je to jeden z nejinteligentnějších a nejkreativnějších centrů nebo křídel v extralize, co byl zrovna na trhu. Je to hráč, který je svými ofenzivními nápady schopný ze svých spoluhráčů udělat lepší hráče.

Zmínil bych i Matúše Sukeľa ze Slovanu Bratislava. Je to mladý hráč schopný hrát centra i křídlo, je ohromně pracovitý a bruslivý. Nevypustí jediný souboj, přitom je ohromně šikovný a podle mě má velkou budoucnost a potenciál ke zlepšení. Podepsali jsme i smlouvu s Davidem Dvořáčkem. Některé sezony strávil v druhé nejvyšší soutěži, kde dlouhodobě patřil mezi top hráče. Vždycky, když jsme potřebovali, ochotně přijel a na ledě vypustil duši. Teď jsme se rozhodli s ním podepsat kontrakt, aby mohl dokázat, že patří do prvního týmu.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme