Sparta ani na popáté doma nevyhrála, s Třincem prohrála 1:3

Třinečtí Oceláři vyhráli i poosmé v řadě, když porazili Spartu na jejím ledě 3:1. Černá série Pražanů, kdy doma nedokázali zvítězit už pět zápasů, tak pokračuje. Vítkovice uspěly v Karlových Varech 3:2, Mladá Boleslav vyhrála nad Chomutovem 3:1. Liberec porazil Hradec Králové v prodloužení, Olomouc Plzeň po samostatných nájezdech. Kometa Brno veze všechny body z Litvínova.

Praha (Aktualizováno: 19:56 25. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinec vyhrál už poosmé v řadě.

Třinec vyhrál už poosmé v řadě. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Sparta Praha – Oceláři Třinec 1:3

Ve 22. kole Tipsport extraligy hostila pražská Sparta Třinec. Oceláři šli do zápasu se sérií sedmi vyhraných zápasů v řadě. To Sparta naopak chtěla ukončit řadu čtyř prohraných domácích utkání.

Do zápasu však vstoupili lépe třinečtí. Vladimír Roth využil chyby v rozehrávce a otevřel skóre zápasu. Vzápětí mohl vyrovnat Lukáš Pech, ale branku minul. V desáté minutě už se ale Sparťané radovali. Jan Buchtele po vhazování využil, že hostující brankář Šimon Hrubec měl zhoršenou viditelnost a z dálky ho prostřelil.

Úvod druhé třetiny byl na šance o poznání skromnější. Přesto mohli ve 30. minutě jít Pražané do vedení. Hrubec nejprve vyjel proti střele Miroslava Formana, puk ale nezastavil a na brankové čáře ho musel nahradit jeden z obránců. Poté se k puku dostal ještě Richard Jarůšek, který přestřelil. Druhá třetina tak branku nepřinesla.

Také závěrečná třetina se nesla ve znamení dlouhého čekání na gól. Ten přišel až ve 13. minutě. U levého kruhu napřáhl ke střele Martin Růžička a jeho střela skončila až za zády Matěje Machovského.

Sparta v závěru zkoušela hru bez brankáře, vyrovnání se ale nedočkala. Naopak za hosty skóre navýšil Martin Adamský.

„Pokud mám být kritický, musím říct, že se nám nepodařilo prosadit v přesilovce, na což spoléháte. Měli jsme dostatek příležitostí, ale na rozdíl od Třince se nám to nepovedlo. A to byl hlavní rozdíl. Celkově jsem na hru týmu pyšný, tvrdě jsme bojovali, blokovali střely a dali do toho všechno. Tohle mužstvo má hodně charakteru a dneska to dokázalo,“ hodnotil zápas sparťanský trenér Uwe Krupp.

Sparťané podlehli soupeři z Třince na svém ledě 1:3.

17:29 – 25. 11. 2018

Karlovy Vary – Vítkovice 2:3

V dalším zápase hrály Vítkovice na ledě Karlových Varů. První změnu skóre viděli diváci ve 12. minutě. Jakub Flek nahrál před branku osamocenému Dávidu Grígerovi, který trefil mezeru mezi betony Lukáše Bartošáka a poslal Karlovy Vary do vedení.

Už o půl minuty později ale bylo srovnáno. Vítkovický Jakub Lev našel Rastislava Deje, který i přes atak Michala Plutnara, vyrovnal na 1:1.

Ve druhé třetině se vítkovickým hokejistům podařilo zápas otočit. Postaral se o to Ondřej Roman ranou pod horní tyč branky Filipa Novotného.

Radost Vítkovic ale trvala jen 20 sekund. Pak se k ráně od modré dostal Plutnar a bylo opět vyrovnáno.

V 52. minutě šly zase Vítkovice do vedení. Střelu Lva tečoval za Novotného záda Radoslav Tybor.

Další branky už nepadly a Vítkovice tak vyhrály 3:2.

Mladá Boleslav – Chomutov 3:1

Na stadionu Mladé Boleslavi šli jako první do vedení Piráti z Chomutova a to hned v první minutě. Vladimír Růžička našel mezi kruhy Jakuba Sklenáře, který prostřelil betony Gaspera Krošejla.

Domácí se dostali k vyrovnání až ve 27. minutě, kdy se střelou z voleje prosadil Jakub Klepiš.

O tři minuty později se tentýž hráč dostal k puku na levém kruhu, zastavil si ho a střelou švihem strhnul vedení na stranu Boleslavi.

Ve 46. minutě už jen vítězství svého týmu pojistil bývalý hráč Chomutova Michal Vondrka, který zblízka prostřelil brankáře Justina Peterse.

Liberec – Mountfield Hradec Králové 4:3 po prodl.

V souboji Liberce s Hradcem Králové došlo ke změně stavu až ve druhé třetině. Zpoza branky našel v oslabení Radek Smoleňák Tomáše Vincoura, který prostřelil libereckého brankáře Romana Willa a Hradec vedl. O minutu později už ale bylo srovnáno, když se prosadil Tomáš Filippi.

Ve 27. minutě už liberečtí vedli. Tyler Redenbach poslal puk před branku, kde stál osamocený Petr Jelínek, který kotouč uklidil do branky.

Ve 36. minutě vystřelil z mezikruží Lukáš Cingel´ a po teči Radovana Pavlíka skončil kruh za Willovými zády. Bylo tak opět srovnáno.

Ve 48. minutě se opět dostal k puku Cingel´ a z levého křídla se protlačil až před brankáře Willa. Z bekhendové kličky ho nepřekonal, dorážka z otočky už ale v brance skončila a hradečtí tak znovu vedli.

Už to vypadalo, že Hradec vedení udrží. V 58. minutě se ale Brandon Maxvell dopustil velké chyby v rozehrávce, kdy odevzdal puk libereckému Liboru Hudáčkovi. Ten našel přes brankoviště Tomáše Filippiho, který pohodlně zakončil a zápas tak šel do prodloužení.

V něm to dlouho bylo bez branek. V poslední minutě prodloužení se ale po přihrávce Michala Birnera dostal do úniku Hudáček, který ranou od pravého kruhu rozhodl o vítězství libereckých Tygrů 4:3 po prodloužení.

Plzeň – Olomouc 1:2 po sn.

Do zápasu vkročili lépe hosté z Olomouce, když je v 11. minutě poslal do vedení Bruno Mráz, který do branky umístil odražený puk.

Domácí ale na vyrovnání čekali jen dvě minuty. Miroslav Indrák tečoval střelu Jakuba Kindla a puk zapadl do branky, kterou hájil Jan Lukáš.

V základní hrací době už více branek nepadlo a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm gól k vidění nebyl. V nájezdech byli lepší Olomoučtí, jejichž výhru korunoval vítězným nájezdem Jan Knotek.

Litvínov – Kometa Brno 2:3

Duel Litvínova a Komety Brno byl také duelem sousedů v tabulce. Souboj šestého a sedmého celku ligové tabulky začal lépe pro Kometu.

V 11. minutě se po Holíkově vysunutí dostal k puku Peter Mueller, který si počkal a poté přesnou střelou překonal Jaroslava Januse.

Litvínov se k vyrovnání dostal pět minut poté. Brněnský gólman Libor Kašík nedokázal udržet puk ve výstroji, čehož dokázal využít Lukáš Valek, který puk zametl do branky.

Na časomíře se přehoupla 29. minuta, kdy si litvínovský František Lukeš potáhl puk od vlastní branky až před Kašíka a střelou k levé tyči ho překonal.

Vedení ale Litvínovu vydrželo jen do 35. minuty, kdy za Kometu vyrovnal po přihrávce Petra Holíka Lukáš Kašpar.

V 58. minutě pohrdl Litvínov šanci na vítězný gól, ale nastřelil jen tyč. Naopak Kometa šla do přečíslení 2 na 1, ze kterého Leoš Čermák poslal Kometu do vedení 2:3. Více gólů už litvínovské ochozy neviděly a Kometa Brno tak Litvínov porazila.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 25. 11. 2018)