Spolupráce s Libercem, věkový průměr jednadvacet let. Benátky by rády trápily favority

Hokejisté Benátek nad Jizerou slaví malé jubileum. Rozehráli totiž desátou sezónu pod křídly extraligového Liberce. Ve WSM lize působí jako farma Bílých Tygrů.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální manažer HC Benátky Bartoloměj Salanský.

Generální manažer HC Benátky Bartoloměj Salanský. | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Spolupráce obou klubů se ale vůbec nerodila lehce, například hlasování o spojení s Libercem prošlo o jediný hlas. Tento krok však dnes přináší ovoce. Farma vychovává hráče pro Liberec, Benátským týmem v minulosti například prošli reprezentační obránce Radim Šimek a útočníci Dominik Lakatoš s Michalem Ordošem. 

Köhler zařídil hattrickem první tříbodovou výhru Mountfieldu. Chomutov vyhrál v Brně na nájezdy a je první

Číst článek

„Myslím si, že se tady už udělal velký kus práce. Benátky mohou být spokojené se spoluprací s Tygry, Tygři jsou určitě také spokojeni a ta spolupráce je na vysoké úrovni a velice profesionální,“ je přesvědčen manažer Bartoloměj Salanský. Benátky mají ve druhé nejvyšší soutěži jeden z nejmladších kádrů.

„Jednoznačně jsme omladili tým. Benátky budou extrémně mladý tým, který bude mít, doufám, hodně šťávy a energie na to, aby potrápil i ty největší favority v první lize,“ říká trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

Farmářský tým navíc trénuje v právě Liberci, v Benátkách se hrají pouze zápasy. Od kabiny extraligového áčka tak hráče dělí jen chodba a i to je možná ještě víc motivuje proto, aby na sobě tvrdě pracovali. Vidí totiž před sebou šanci zahrát si mezi domácí elitou a navíc získávají i cenné zkušenosti. Jako například gólman Aleš Stezka: „Spousta lidí, když viděli, že Benátecký tým má věkový průměr jednadvacet let, tak říkali, že to asi nebude úplně dobrý. Ale ti mladí hráči prostě chtějí, bojují o fleka každý zápas, chtějí se dostat do áčka a je to vidět, že ty zápasy mají kvalitu, i když máme asi nejmladší tým v lize.“

Marcinko se dobrovolně vzdal hattricku. Ten první gól dal Růža, přiznal

Číst článek

Naopak jedním z nejzkušenějších je obránce Petr Kolmann, který v posledním domácím utkání zaznamenal hattrick: „Tak loni jsem taky patřil mezi pět nejstarších plus minus si myslím, ale letos to je prostě odůvodněný tím, že kluci starší skončili. V naší lize se nepadá, Benátky jsou farma, chtějí se vychovávat mladí hráči, tak prostě tím je to daný. Zas někdo musí být trochu starší v kabině, aby dal řád do kabiny. S mladýma klukama mě baví pracovat, myslím si, že mě berou.“

A ambice v letošní sezóně? Pro Benátky je důležité, že první liga je uzavřená a nesestupuje se z ní. „Je to přesně ta situace, kterou jsme chtěli. Chtěli jsme otravovat největší favority první ligy a nemít strach, že s mladým týmem můžeme prohrát,“ dodal na závěr Filip Pešán.

Po třech odehraných kolech mají Středočeši šest bodů a těší se na středeční konfrontaci s favoritem z Českých Budějovic.  

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme