‚Cesta byla spletitá, ale skončilo to pohárem v Písku.‘ Obránce Rutta přivezl Stanley Cup na jih Čech

Hokejista Tampy Bay Jan Rutta přivezl Stanley Cup do Písku. Na českého obránce čekali fanoušci v zahradě kulturního domu. Na slavnou trofej se přišli podívat nejen dospělí fanoušci, ale i děti.

Písek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Rutta se Stanley Cupem | Foto: Dominik Bakeš | Zdroj: Profimedia

Jedenatřicetiletý rodák z jihu Čech si dobře uvědomuje, že vyhrát Stanley Cup je těžké, ale přivézt ho domů je v životě vrcholového sportovce nezapomenutelné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak si vítěz Stanley Cupu Jan Rutta užil trofej ve svém rodném městě

Do Písku přivezl Stanley cup před sedmnácti lety jiný obránce Stanislav Neckář. Jan Rutta to dobře věděl, z té doby má dokonce s pohárem fotografii, ale moc si s tím hlavu nelámal.

„To je asi spíš pro statistiky, ale je super, že pořád máme v Čechách hokejisty, kteří mají šanci takovou trofej přivézt domů,“ popisoval pro Radiožurnál obránce Tampy.

A tak tedy podstavec osazený kopií originálního poháru, který je vyroben ze stříbra a slitiny niklu, měří 89,54 centimetru a váží 15,5 kilogramu, přivezl do Písku, kde poprvé jako malý kluk nazul brusle.

„Dovedl mě k tomu taťka. Postavil mě na brusle na písecký zimák a já jsem tady tlačil bednu,“ zavzpomínal urostlý hokejista, který slavnou trofej z NHL vyhrál už podruhé.

Písek, Plzeň, Chomutov

A od tlačení bedny, jak sám říká, se vypracoval až v elitního světového obránce. I když všechno nešlo tak hladce, jak by si někdo mohl představovat. Z Písku odcházeli hokejisté do nedalekých Českých Budějovic, Rutta ale zvolil jiný stadion.

„Bral jsem to, jak to šlo. V ranném věku jsem odešel do Plzně, pak do Chomutova. Ta cesta byla spletitá, ale skončilo to pohárem v Písku,“ usmíval se.

Z Písku slavnou trofej přesunou do jeho současného bydliště, tedy do Prahy, k vidění ještě v areálu restaurace Rosmarina. Předtím se hokejista v soukromí ještě potká se členy rodiny.

„Myslím, že ten den bude hodně hektickej. Rodinný dýchanek bude super, že člověk bude trochu v klidu, ale za mě je nejvíc přivézt ho do rodného města, to je to, co každý hokejista chce a jsem rád, že se mi to povedlo,“ dodal zkušený hokejista.

A kdy Stanley Cup vrátí klubu, který ho podruhé za sebou vyhrál? „To je asi otázka na bodyguardy, kdy mi ho vezmou. Já jim ho rozhodně nebudu chtít dát,“ doplnil s úsměvem na tváři šťastný a spokojený obránce.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme