Hokejisté Sparty po čtyřech porážkách vyhráli, Liberec otočil zápas se Zlínem

Sparťanští hokejisté po sérií čtyř porážek dokázali vyhrát, když porazili Mladou Boleslav na svém ledě 1:0. Liberec zvládl otočit duel ve Zlíne a slaví vítězství 4:2. Plzeň zvítězila nad Chomutovem díky hattricku Jana Eberleho 3:2 a Vítkovice nad Olomoucí 5:2. Pardubice nenavázaly na své páteční vítězství a podlehly Brnu 1:4. Litvínov přehrál Karlovy Vary 3:2.

Praha, Zlín (Aktualizováno: 20:02 30. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi pražskou Spartou a Mladou Boleslaví

Utkání mezi pražskou Spartou a Mladou Boleslaví | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 1:0

Sparťanští hokejisté v pátečním zápase na svém ledě podlehli outsiderovi z Pardubic a chtěli své zaváhání odčinit. Domácí měli více šancí, ale žádnou se jim nepodařilo dostat za Kantorova záda.

Až tři minuty po začátku třetí třetiny se mohli fanoušci v O2 aréně radovat z přesného zásahu. Lukáš Klimek dostal přesnou přihrávku od Formana a přesně zakončil. Po sérii čtyř porážek v řadě tak Sparta poprvé bodovala.

PSG Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:4

Vedení se jako první na soupeřově ledě ujali liberečtí hokejisté Jan Ordoš. Už 58 vteřin po první pauze ale vyrovnal Štěpán Fryšar a následně poslal Zlín poprvé do vedení Pavel Kubiš.

Liberec ale zvládl ještě osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnat zásluhou Michal Birner. Hosté pak pokračovali ve velkém obratu, když je nejdřív dostal do vedení Marek Zachara a necelou minutu po něm navyšoval vedení Michal Birner. Na skóre 4:2 pro hosty se už pak nic nezměnilo.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 2:3

Plzeňská Škodovka byla v první třetině daleko aktivnější, ale dokázala ze své převahy vytěžit jen jednu branku, kterou si připsal Jan Eberle. Chomutov ale zvládl ještě během první dvacetiminutovky vyrovnat zásluhou Bohumila Janka.

Ve druhé třetině poslal domácí poprvé v utkání Vladimír Růžička. Plzeň však zvládla znovu srovnat skóre, když se podruhé prosadil Eberle. Dlouho platil nerozhodný stav a až čtyřicet sekund před koncem rozhodl o vítězství Plzně a dovršil svůj hattrick Eberle.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 2:5

Vítkovičtí hokejisté chtěli navázat na svou páteční výhru nad Plzní. Do utkání vstoupili rázně a už v prvních minutách se dostali do několika šancí. Brankou skončila až ta z 15. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Roman Szturc.

Ve druhé části se znovu radovali hosté z Vítkovic a znovu to bylo v početní výhodě. Do nahození Šimona Stránského vložil svou hokejku domácí Jaroměřský a puk skončil za Lukášovými zády.

Olomouc pak ale v přesilovce snížila díky Davidu Ostřížkovi a vyrovnala pak ve třetí třetině trefou Jiřího Ondruška. Nakonec slavily vítězství Vítkovice, které nejdříve dostal do vedení Radoslav Tybor a následně ho navýšili David Květoň a do prázdné brány Ondřej Roman.

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 1:4

Pardubičtí v minulém kole poprvé po třinácti zápasech vyhráli a proti Brnu se chtěli předvést i před domácími fanoušky. Lépe ale začali na východě Čech hosté z Moravy, když se po pěti minutách hry prosadil Petr Holík.

Východočeši se nakonec dočkali srovnání, když ve 24. minutě vyrovnal přesnou ranou ze středu hřiště Patrik Poulíček. Čtrnáct minut před koncem ale znovu poslal Kometu do vedení Martin Erat. Brněnské vítězství pak pojistili nejdříve druhou trefou utkání Holík a po něm se trefil ještě Jan Hruška.

HC Energie Karlovy – HC Verva Litvínov 2:3

Karlovarští hokejisté bojují o první desítku, ale proti Litvínovu nezačali nejlépe. Jako první šli totiž do vedení právě severočeský celek, když otevřel skóre při vlastním oslabení Viktor Hübl.

Ještě do konce druhé třetiny však zvládly Karlovy Vary vyrovnat. Nahození od Kozáka zvládl do sítě uklidit Dávid Gríger. Litvínov znovu vedl zásluhou Juraje Mikúše, do prázdné pak zvyšoval už na 3:1 František Gerhát. Karlovarští sice ještě snížili na rozdíl jediné branky zásahem Vladimír Sičák, ale navíc už nestačili.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 30. 12. 2018)