‚Na led by měli přicházet upravení.‘ Nová pravidla extraligy řeší i dresy hokejistů

Úpravy pravidel jsou drobné, ale je jich hodně. Hokejová extraliga má pro začínající sezonu řadu novinek v regulích soutěže. Rozhodčí seznamovali kluby a hráče s novinkami během letních seminářů. Dá se ale očekávat, že hlavně na začátku sezony budou nová pravidla vyvolávat další otázky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský Tomáš Mertl zaměstnal brankáře Romana Willa. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

„Trénujeme, že hráči nesmí mít na tréninku zastrčený dres,“ naráží litvínovský trenér Milan Razým ironicky na pravidlo, které trestá hráče za špatně upravený dres.

Přehrát

00:00 / 00:00

Když vás nepustí v kraťasech do divadla, není se čemu divit. Ale že byste dostali nějaký trest, že jste si špatně oblékli hokejový dres, už čekáte o poznání méně. To je jedno z mnoha nových pravidel, které budou platit v hokejové extralize

„Hráči rozhodně nebudou trestáni za to, když se jim vyhrne dres nebo budou neupraveni během hry. Na led by ale měli přicházet upravení,“ vysvětluje předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler a přibližuje další novinky.

„V situaci, kdy hráč stíhá protihráče, který vede puk, a skočí takzvanou rybičku a vypíchne nejdříve puk, ale pak následně podrazí i protihráče, tak se jedná o nedovolený zákrok a tomuto hráči by měl být uložen menší trest za podrážení,“ popisuje Šindler nové pravidlo, které by mělo zabránit zbytečným zraněním.

Nově také bude moci brankář přerušit hru přikrytím kotouče pouze tehdy, pokud část jeho těla bude v brankovišti. To bude pro novou sezonu menší.

Hokejovou extraligu čeká další změna, prostor brankoviště se po vzoru NHL zmenší

Číst článek

Plynulosti hry mají přispět i přísnější tresty za zdržování při pokusu vystřídat po zakázaném uvolnění, i když to dovolené není. Třeba trenér Chomutova Vladimír Růžička má z přípravných utkání trochu jiné zkušenosti.

„Při zápase, co jsme hráli s Litvínovem, to bylo takové divné, protože hra byla rozkouskovaná. Myslím, že pro diváka nemohla být vůbec zajímavá,“ myslí si Růžička.

Není to tak, že by vedení extraligy vymyslelo nová pravidla, jen jde s trendem úprav pravidel od Mezinárodní hokejové federace.

„Jsou to světová pravidla a nemůžeme si je v Česku dělat podle sebe. S tím žádný problém nemám. Hlavní je, aby hra měla spád a aby divák nebyl otrávený, když jde z hokeje, i když jeho mužstvo vyhraje,“ upřesňuje svůj názor trenér Chomutova.

Na nová pravidla v extralize si začnou hráči, rozhodčí i fanoušci zvykat už v pátek, kdy šesti zápasy začne nová sezona.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme