Hokejisté Olomouce porazili brněnskou Kometu a posunuli se na šesté místo v tabulce

Olomoučtí hokejisté dokázali potřetí v řadě vyhrát, když porazili v dohrávce 16. kola na jeho ledě Brno 3:2. Díky výhře se Hanáci posunuli na šesté místo tabulky právě před Kometu, kde mají stejně bodů jako pátá Sparta.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj před brankou Branislava Konráda při duelu Olomouce proti Brnu

Souboj před brankou Branislava Konráda při duelu Olomouce proti Brnu | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Domácí brněnští hokejisté měli za sebou náročný program, když nejdříve hráli proti finské Tampere v Lize mistrů a pak následovali zápasy na ledě Karlových Varů a Litvínova.

Hokejisté Zlína vyhráli v Pardubicích 5:1 a posunuli se na sedmé místo

Hned na začátku duelu proti Olomouci zažili Brňané krušné chvíle. Nejdříve byl vyloučen za podražení Jan Hruška a na trestnou lavici ho minutě následoval Alexander Malleta. Přesilovku pět na tři hosté z Hané ještě nevyužili, ale tu klasickou už ano, když se prosadil ranou od modré Jakub Galvas.

Olomouc pokračovala ve vysokém tempu a po dalších třech minutách přidala druhý gól. Z rychlého protiútoku dostal puk za záda Libora Kašíka Zbyněk Irgl.

Kometa ale dostala v 17. minutě k dispozici přesilovku po vyloučení Jana Švrčka a po celou dobu nebezpečně ohrožovala Branislava Konráda. Pokus Lukáše Kašpara ještě dokázal zlikvidovat, ale na střelu Petere Muellera už byl krátký.

Úřadujícím extraligovým mistrům se povedlo vyrovnat pět minut po příchodu z kabin. K odraženému puku se po střele Tomáše Holce dostal kapitán domácích Leoš Čermák a ten kotouč usměrnil do sítě. Nerozhodný stav vydržel jen sedm minut, když Kašíka překonal Miroslav Holec.

V samém závěru mohl ještě olomoucké vítězství pojistit Petr Strapáč, ale Ondřej Němec mu zakončení do prázdné brány znemožnil. Hanáci tak zvítězili rozdílem jedné branky 3:2 a posunou se před Kometu na šesté místo tabulky.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 28. 11. 2018)