Pardubický debakl. Plzeňští hokejisté nastříleli Dynamu jedenáct branek, Vítkovice deklasovaly Zlín

Celkem dvanáct branek padlo v utkání mezi Plzní a Pardubicemi, Dynamo prohrálo na západě Čech 1:11. Vítkovice přestřílely Zlín 6:1 a Olomouc porazila v souboji o sedmou příčku Litvínov 4:1. Karlovy Vary podlehly Hradci Králové na jeho ledě 2:3 a Třinec mistrovské Kometě 1:4.

Plzeň, Litvínov, Ostrava (Aktualizováno: 20:25 4. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský Denis Kindl při zápase proti Pardubicím

Plzeňský Denis Kindl při zápase proti Pardubicím | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 11:1

Domácí Plzeň vstoupila do utkání ve velkém stylu, když už v osmé vteřině měl šanci Milan Gulaš. Pardubičtí ho však faulovali a nabídnutou přesilovku využil Jan Kovář. I druhou plzeňskou branku měl na svědomí navrátilec ze zámoří Kovář.

I po první přestávce pokračovala Plzeň ve své dominanci, když se sedm minut po začátku druhé části trefil Conor Allen a necelé dvě minuty po něm navýšil vedení domácích už na rozdíl pěti branek dvěma brankami Denis Kindl. Čtyřicet sekund před druhou sirénou ještě přidal šestou trefu Jan Eberle.

Plzeň střelecká forma neopustila ani v závěrečné části zápasu, kdy zvyšoval na 7:0 Milan Gulaš. Nakonec se podařilo i jednou skórovat hostům z východu Čech trefou Jana Mandáta. V závěru přidali ještě další čtyři branky Západočechů Peter Čerešňák, Matyáš Kantner, Ondřej Kratěna a Miroslav Preisinger.

HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 6:1

Jako první skórovali hosté ze Zlína, když se prosadil Dominik Lakatoš. Poté ale začala vítkovická kanonáda. Do konce první části se trefili Rostislav Olesz, Šimon Stránský, Patrik Zdráhal, David Květoň a Ondřej Roman. Do kabin tak odcházeli domácí ve vedení 5:1.

Ve druhé části se do branky po Štůralovi znovu vrátil Jakub Sedláček, který byl ale znovu překonán deset minut po začátku druhé třetiny Patrikem Zdráhelem. Další branky už v Ostravar aréně nepadly a tak Vítkovice vyhrály potřetí v řadě.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 1:4

Branek se diváci v Litvínově dočkali až ve druhé třetině a velká část příznivců domácích z nich radost neměla. Nejdříve mířil přesně při přesilové hře Aleš Jergl a vedení hostů z Hané navýšil znovu v početní výhodě Jan Konetek.

Potřetí dostal kotouč za litvínovského Jaroslava Januse Lukáš Nahodil. Litvínov se však nakonec také dokázal prosadit, když sedm minut před koncem snižoval František Lukeš. Olomoucké vítězství pojistil trefou do prázdné brány David Škůrek.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 3:2

Karlovy Vary se pokouší přiblížit jedenácté příčce, kterou momentálně drží Zlín. V Hradci Králové ale začali lépe domácí, za které se prosadil Tomáš Vincour. Do konce první třetiny stihly Vary vyrovnat díky Dávidu Grígerovi.

Ve druhé části ale převážili vítězství na svou stranu hradečtí hráči, když se nejdřív trefil Lukáš Cingel a po něm ještě zvyšoval Petr Koukal. V té třetí snížil na rozdíl jediné branky Jakub Flek.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 4:1

Za brněnskou Kometu nastoupil po skoro měsíci znovu Tomáš Plekanec a byl také první u branky domácích. Kometa získala přesilovku po faulu na Jana Hrušku a rána kladenského odchovance se odrazila přímo na hokejku Petera Muellera, který se nemýlil.

Ve druhé třetině se podařilo třineckým hokejistům vyrovnat trefou Martin Růžičku. Vedení Kometě ale za necelou minutu vrátil Ondřej Němec a ve třetí třetině navýšili vedení druhou trefou zápasu Mueller a Martin Zaťovič.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 4. 1. 2019)