Vítkovice porazily Olomouc a vyhrály poosmé v řadě na domácím ledě, v nájezdech rozhodl Stránský

Vítkovičtí hokejisté vyhráli v předehrávce 44. kola po samostatných nájezdech nad Olomoucí 7:6, když si ten rozhodující připsal Šimon Stránský. Vítkovice se díky vítězství posunuly na třetí místo extraligové tabulky před čtvrtý Hradec Králové.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucký Aleš Jergel při svém brankovém pokusu proti domácímu Patriku Bartošákovi | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Už po padesáti sekundách hry se do potyčky dostali vítkovický Jakub Lev a olomoucký Petr Strapáč. Oba si šli sednout na dvě minuty na trestnou lavici a hosté z Olomouce hru čtyři na čtyři dokázali využít.

Liberec ztratil proti Třinci vedení 3:0, nakonec ale slaví. Divoký zápas zvládla i Kometa na Spartě

Petr Kolouch byl dostatečně důrazný v brankovišti a poslal hostující tým do vedení, když jeho trefu ještě potvrdilo video.

Na další branku se čekalo ve Vítkovicích do 16. minuty, kdy v oslabení vyrovnal Lukáš Kucsera. V 18. minutě pak Olomouc znovu vedla zásluhou Aleše Jergla. Minutu po něm srovnal skóre Michal Poletín a necelých třicet sekund domácí poprvé vedli, když se prosadil David Květoň.

Góly nepřestaly padat ani ve druhé třetině. Na 3:3 vyrovnal díky důrazu v brankovišti olomoucký Bruno Mráz. Vyrovnaný stav ale neplatil dlouho, když domácí fanoušky rozradostnil Radoslav Tybor.

Do konce druhé části lovil puk Daniel Dolejš, který vystřídal ve vítkovické bráně Bartošáka, ze sítě ještě dvakrát po přesných zásazích Petra Koloucha a Zbyňka Irgla. Do kabin se tak odcházelo za stavu 5:4 pro olomoucké hosty.

Dlouho se na skóre v Ostravar aréně nic neměnilo. Až devět minut po začátku třetí třetiny se prosadil a vyrovnání domácím zajistil Šimon Stránský, proti kterému se snažil marně zakročit Branislav Konrád. Domácí pak využili přesilovou hru druhou trefou Kucsery v tomto zápase.

Olomouc se ale nevzdala a zkusila hru bez brankáře, která se jí také vyplatila. Irgl se dostal k vyražené střele Koloucha a z bezprostřední blízkosti dostal kotouč za Dolejše. Utkání tak pokračovalo za nerozhodného stavu 6:6 do prodloužení.

V tom se ani jeden z celků neprosadil, takže o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ten rozhodující si připsal za domácí Stránský. Díky dvěma bodům se domácí posunuli na třetí místo extraligové tabulky před Hradec Králové, na který mají ale náskok jediného bodu.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 23. 1. 2019)