Pardubice po výhře v Litvínově dál drží extraligové vedení. Sparta bez trenéra Hořavy zdolala Hradec

Hokejisté Pardubic zvítězili v 38. kole Tipsport extraligy v Litvínově 2:1 a drží se v čele tabulky o dva body před druhými Vítkovicemi, oproti kterým mají navíc utkání k dobru. Ostravané vyhráli v Brně nad Kometou 5:2.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Pardubic vedou Tipsport extraligu o dva body před Vítkovicemi

Hokejisté Pardubic vedou Tipsport extraligu o dva body před Vítkovicemi | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Pardubice porazily Litvínov i potřetí v sezoně. V čase 55:01 o tom rozhodl útočník David Cienciala. Dynamo vyhrálo šestý z posledních sedmi zápasů, zato Litvínov posedmé z osmi utkání prohrál. Na 11. místě má stále náskok tří bodů před posledním Kladnem.

Vítkovice oslavily čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. Čtyřmi body za gól a tři asistence se zaskvěl útočník Marek Kalus. Devátá Kometa si připsala čtvrtou porážku z posledních pěti kol. V pátek se představila pod širým nebem v Bratislavě, kde prohrála s Třincem 1:6.

Sparta i bez nemocného trenéra Miloslava Hořavy vyhrála v Hradci Králové 4:3 v prodloužení, zaznamenala třetí vítězství za sebou a potvrdila čtvrté místo v tabulce. Na ledě Mountfieldu třikrát ztratila vedení, naposledy po brance Aleše Jergla z 59. minuty, ale v prodloužení potrestal hradecký risk bez brankáře Vladimír Sobotka.

Pátá Plzeň porazila Mladou Boleslav 3:2 v prodloužení a zvítězila po sérii tří porážek podruhé za sebou. Vyrovnané a rušné utkání v prodloužení během početní výhody znásobené odvoláním brankáře rozhodl Adrián Holešinský. Hosté tak ve druhém vystoupení pod vedením nového trenéra Jiřího Kalouse poprvé prohráli.

Liberec po třech prohrách uspěl

Šestý Liberec otočil na svém ledě zápas s Karlovými Vary z 0:1 na 3:1 a po třech porážkách v řadě opět naplno bodoval. Energie nedokázala navázat na páteční výhru z Českých Budějovic a v tabulce klesla na předposlední 13. pozici.

Předstihl ji o skóre právě českobudějovický Motor, který doma vyhrál nad posledním Kladnem 6:2 a unikl mu na rozdíl tří bodů. Rytíři nenavázali na páteční vítězství na ledě tehdejšího lídra Vítkovic a připsali si čtvrtou prohru z uplynulých pěti duelů.