Ruka pořád bolí, ale vzdávat se nechci, říká Tlustý. O budoucnosti mimo hokej zatím nepřemýšlel

V zámořské NHL se blížil pětistovce startů. Další profesionální zápas už ale devětadvacetiletý hokejista Jiří Tlustý možná vůbec nepřidá. Operované zápěstí se totiž pořád nehojí podle představ a v aktuální sezoně tak kladenský odchovanec stihl jen dvě exhibiční utkání.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jiří Tlustý během rozcvičky před exhibičním duelem českých legend proti Izraeli. | Foto: Anne-Nicolette Vacinová

Dvě sezony zpátky podepsal kladenský odchovanec roční smlouvu s New Jersey. V dresu Devils odehrál jen třicet zápasů. Především kvůli tomu, že si zlomil zápěstí. Podstoupil operaci, jenže když o rok později zkoušel štěstí v přípravném kempu Colorada, lékaři nebyli s jeho zdravotní prohlídkou spokojeni.

Tlustý se tak vrátil do Evropy, nicméně angažmá ve finském Oulu mělo jepičí život. Oběma stranám stačilo čtrnáct zápasů, aby se dohodly na rozvázání smlouvy. Od té doby někdejší český reprezentant profesionální zápas nehrál. V úterý se v rámci exhibičního duelu představil na kladenském ledě v dresu českých legend, které porazily Izrael 11:6.

„Hokej bych rád hrál dál, ale ruka zatím nedrží tak, abych zvládl profesionální úroveň.“

Jiří Tlustý (Hokejista)

Kolikrát jste si od začátku sezony zahrál hokej?
Tohle bylo podruhé. Někdy v polovině července jsem byl na exhibici v České Lípě, takže se také jednalo o 'sranda zápas'.

Proti Izraeli jste jednou i prudce vystřelil. Co zápěstí, drží?
Já s ním při střelbě tolik problémů nemám. Vadí mi souboje a celkově boj o puk. V tom je největší problém. Jenže tady šlo o zábavu. Mám exhibice rád, ale nikdy mi nejdou.

Jak tedy vidíte svou budoucnost v hokeji?
Rád bych pokračoval, ale situace je složitá. Ruka zatím nedrží tak, abych zvládl hrát profesionálně. V zápěstí mám pořád bolesti. Mojí parketou byla hra u mantinelu, ale tu bych v současné chvíli nezvládal.

Máte nějaký plán pro případ, že byste už nikdy hokej nehrál?
Zatím na to nejsem schopný odpovědět. Ještě jsem nad tím nepřemýšlel.

Čím se tedy udržujete v kondici?
Chodím hrát fotbal, ten mě baví. Akorát jsem si u něj už dvakrát poranil kotníkové vazy, takže jsem teď asi měsíc netrénoval. Ještě minulý týden jsem ani nevěděl, jestli nastoupím do zápasu s Izraelem. Uvidíme, jak se dám dohromady přes zimu a hlavně, jak na tom bude ruka. Podstupuju vyšetření, potřebuju léčbu. Někdy cítím, že bolest odeznívá, ale druhý den je zase všechno jinak.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme