Trenér hokejistů Josef Jandač vyrazil na první inspekční cestu, navštívil zápas Slovanu Bratislava

Za necelé čtyři měsíce začnou olympijské hry, tentokrát budou bez hokejistů z NHL, a tak trenéři vyhlížejí své posily logicky v druhé nejlepší lize světa. Tou je KHL, hraje se třeba na Slovensku a na zápas Slovanu Bratislava vyrazil i kouč českého národního týmu, aby některé hráče viděl naživo.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér národního týmu Josef Jandač | Zdroj: ČTK

„Musím se soustředit, abych podal výkon v zápasech tady za Slovan, a pak se musí trenér nároďáku rozhodnout, jestli mě vyzkouší nebo ne,“ uvědomuje si brankář Slovanu Marek Mazanec.

On je jen jedním z mnoha, kteří jsou na takzvaném long listu. To je rozšířený seznam hráčů, kteří se mohou objevit v nominaci. Tahle velká parta čítá přes stovku jmen. Trenér Josef Jandač to ještě bude mít těžké.

„Já na to mám ještě dva turnaje, takže nechci předjímat a musím říct, že bude hodně záležet na zdravotním stavu, jestli kluci budou zdraví, když někdy to do toho, jak se říká, ty vidle hodí. Budu hodně spoléhat i na zkušenost,“ říkal Jandač před stadionem Ondreje Nepely.

Pak vyrazil na tribunu sledovat další hráče Slovanu. V hlavním městě Slovenska hrají třeba Michal Řepík, Lukáš Kašpar, nebo třeba obránce Tomáš Voráček. Ale i v hostujícím dresu byl Čech, obránce Jaroslavle Jakub Nakládal by se rád podíval do Jižní Koreje.

„Chtěl bych tam být, věřím si. Obzvlášť teď, když tam jedou jenom hráči z Evropy. Myslím si, že každý v Evropě ví, že ta šance je o dost větší,“ ví Nakládal.

V šatně Slovanu Bratislava sedí na svém místě i Lukáš Kašpar, kolem krku má ručník a odpovídá na otázku směrem k olympijským hrám.

„Všichni mají samozřejmě nějakou šanci. Já jsem bohužel začal sezónu špatně, ale snad se to zlepší, začne to tam padat a ještě nějakou šanci budu mít,“ věří Kašpar.

Jeden zápas, ve kterém Slovan prohrál doma s Jaroslavlí, samozřejmě neovlivní závěrečnou nominaci, ale trenér Josef Jandač využil možnosti, že na Slovensko na KHL to má jen přes 300 kilometrů.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme