Trenér hokejové reprezentace Říha nominoval na Channel One Cup. Povolal Gulaše i Fleka

Útočník Jakub Flek z Karlových Varů je jediným nováčkem v nominaci českých hokejistů na Channel One Cup v Plzni a Moskvě. Polovina hráčů z osmadvacetičlenné nominace se podílela na triumfu na listopadovém turnaji Karjala v Leksandu a Helsinkách.

Praha (Aktualizováno: 13:41 2. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Miloš Říha na české střídačce. | Foto: Vasily Fedosenko | Zdroj: Reuters

Mezi dalšími nechybí suverénně nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec extraligy Milan Gulaš z Plzně, který reprezentoval naposledy na letošním mistrovství světa v Bratislavě.

Poprvé od loňského dubna se v národním týmu objeví obránce Ondřej Vitásek z Chabarovsku a útočník Michal Birner z Liberce.

Tomáš Hyka z Čeljabinsku byl na loňském mistrovství světa v Dánsku. Vrací se také další útočník Jiří Sekáč z CSKA Moskva, jenž byl v závěrečné přípravě na letošní MS, kde ale nakonec z rodinných důvodů chyběl.

„Měli jsme připravených osm pětek a vybrali jsme z toho tuto sestavu. S Milanem Gulašem je dohoda, že sehraje jen zápas v Plzni a celého turnaje se zúčastní až (v únoru) ve Švédsku,“ řekl na tiskové konferenci v Praze trenér Miloš Říha.

„Někteří hráči se připojí až ve středu, protože mají klubové povinnosti v KHL. Michal Řepík, Roman Červenka nebo Michal Bulíř mají zdravotní potíže. Jinak ale chtějí všichni hráči reprezentovat, což je pozitivní,“ uvedl kouč.

👥 | Takto vypadá nominace #narodnitym na prosincový Channel One Cup, který odstartujeme 12. 12. v Plzni a zakončíme dvěma zápasy v Moskvě!
#narodnitym #jakolev #ChannelOneCup

13:02 – 02. 12. 2019

4 50

Program turnaje Channel One Cup:

Čtvrtek 12. prosince:

18.00 Rusko - Švédsko (Moskva),

18.30 ČR - Finsko (Plzeň).

Sobota 14. prosince (Moskva):

9.00 Finsko - Švédsko,

13.00 Rusko - ČR.

Neděle 15. prosince:

12.00 ČR - Švédsko,

14.00 Rusko - Finsko (Petrohrad – pod širým nebem).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme