'Trenér je blázen, ale těším se.' Robina Hanzla si vybral kontroverzní kouč Nižněkamsku

Kariéra hokejisty Robina Hanzla dostane nový náboj. Ústecký odchovanec a v posledních letech klíčový hráč extraligového Litvínova zažil největší přestup svého života. Český reprezentant bude v nové sezoně nastupovat v ruské KHL za Nižněkamsk, který vede svérázný trenér Andrej Nazarov.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robin Hanzl | Foto: David Kalvas

Nazarov rozhodně nepatří mezi kliďase a Robin Hanzl se musí připravit na jeho výbuchy hněvu. Bývalý hráč NHL v minulosti třeba vyhrožoval rozhodčím nebo rozzuřený házel láhve s pitím.

„Bylo to po soupeřově hráči. Četl jsem i, že mládí diváky hokejkou, takže vesměs se to neděje vlastním hráčům. Bude to specifické a ze začátku se budu muset zalíbit, abych nedostal do kožichu, ale já většinou držím jazyk za zuby," říká Robin Hanzl Radiožurnálu, jak je nachystaný na svérázné metody nového kouče.

Andrej Nazarov ale českému šikulovi evidentně věří. Právě on si příchod útočníka do Nižněkamsku vyžádal. „Někde vás chce trenér, jinde manažer. Ale to pak ani trenér neví, kdo tam je. Nějaké nabídky byly už během sezony, ale nic konkrétního. Během MS nabídky přibývaly a rozhodlo, že si mě vybral trenér."

„Byl se na mě podívat a agentovi říkal, že o mě hodně stojí a udělá ze mě ještě lepšího hráče. I když je to blázen a jeden z nejtvrdších trenérů, tak se těším," říká Hanzl.

Nyní ale útočníka čeká náročné stěhování. Z Ústí nad Labem, kde bydlí, to do Nižněkamsku má přibližně 3 tisíce kilometrů.

Jágr chystá přesun do Evropy. Nabídky z NHL byly degradační, říká Marian Jelínek

Číst článek

„Je to dálka. Asi nejdál, co budu hrát. Navíc tam neletí přímý let, budu přestupovat přes Moskvu. Mělo by to být menší město podobné Litvínovu. Možná jen větší chemická fabrika, takže prakticky doma," smál se 28letý Robin Hanzl.

V extralize hájil barvy pouze Litvínova, v nejvyšší soutěži odehrál přes tři stovky zápasů a už potřeboval něco nového. „Už jsem tu byl šest let a změna mi prospěje. Vyzkouším jiný hokej, jinou letní přípravu a posune mě to výkonnostně. Třeba se podívám na MS a třeba i na olympiádu," láká Hanzla, který si na jaře premiérově zahrál na světovém šampionátu, účast na velké akci.

 

David Kalvas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme