Třinec přetlačil Plzeň v prodloužení, Liberec poprvé vyhrál venku

Třinec si poradil s Plzní 3:2 v prodloužení. Pro Indiány to byla druhá porážka v řadě. Liberec přetlačil Litvínov v nájezdech a připsal si první venkovní výhru v letošním ročníku extraligy. V dalších zápasech Hradec porazil Kometu, Boleslav udolala trápící se Chomutov a Pardubice vyhrály nad Zlínem v prodloužení.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martine Růžička (vpravo) jede do Koreje

Martine Růžička (vpravo) jede do Koreje | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl.
Třinečtí hokejisté porazili po Kometě Brno podruhé v týdnu lídra extraligy, když v 15. kole udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Domácí v základní hrací době vyrovnali díky trefám Jiřího Polanského, který dal 200. gól v soutěži, a Martina Růžičky. V nastavení rozhodl v přesilové hře Tomáš Marcinko. V dresu hostí, kteří bodovali potřinácté v řadě, si udržel průměr gólu na zápas Dominik Kubalík. V plzeňské obraně debutoval Jakub Kindl, bývalý hráč Detroitu a Floridy.

První třetinu prohráli, i přesto hokejisté Dukly porazili Spartu

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech
Liberec vyhrál na ledě posledního Litvínova 3:2 po samostatných nájezdech a na osmý pokus poprvé v sezoně bodovali venku. Bílí Tygři dvakrát v utkání dotáhli ztrátu a v rozstřelu si připsal vítěznou branku útočník Michal Bulíř. Litvínov po dvou výhrách neuspěl a připsal si desátou porážku z posledních 12 utkání.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 1:2
Hradecký Mountfield vyhrál na ledě brněnské Komety 2:1 a prodloužil sérii bez ztráty bodu už na sedm zápasů. Naopak Kometa potřetí za sebou prohrála. Mountfieldu pomohl výrazně k úspěchu Jaroslav Bednář, který si připsal vítěznou branku a asistenci. Všechny góly padly v přesilových hrách.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech
Hráči Chomutova prohráli doma s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech a připsali si už šestou porážku za sebou. Piráti sice vedli díky brankám Dávida Skokana a Vladimíra Růžičky mladšího už v deváté minutě 2:0, ale ve druhém dějství vyrovnali Dominik Pacovský s Martinem Procházkou a v rozstřelu rozhodl Petr Holík.

Brusle soupeři prořízla hrdlo, zachránili mu život. 'To by asi udělal každý člověk,' říkají hokejisté

HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín 4:3 v prodl.
Hokejisté Pardubic zdolali na domácím ledě Zlín 4:3 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. Dynamo se rychle ujalo vedení 2:0, ale Berani třemi brankami stav otočili. Ve třetí třetině dokázali pardubičtí hráči vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení, které v čase 60:45 v přesilovce ukončil Sacha Treille. Dva góly Beranů vstřelil Antonín Honejsek.

Výsledky 15. kola:

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, D. Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička, Roth) - 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4167.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. K. Pilař (Jurčík), 48. Ihnacak (M. Hanzl, J. Černý) - 34. Kolmann (P. Jelínek), 58. L. Krenželok (Bulíř), rozhodující sam. nájezd Bulíř. Rozhodčí: Pešina, Hribik - Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4127.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branka a nahrávky: 51. M. Erat (Krejčík) - 24. Koukal (Jaroslav Bednář, Gregorc), 55. Jaroslav Bednář (Gregorc, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Novák - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5, navíc Rybár (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7507.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Skokan (Poletín, Lauko), 9. V. Růžička ml. (Skokan) - 25. Pacovský (T. Knotek, Orsava), 30. M. Procházka (P. Musil), rozhodující sam. nájezd P. Holík. Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Hynek, Špůr. Vyloučení: 13:12. Využití: 1:1. Diváci: 3767.

HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Marosz (Rolinek, Trončinský), 11. Tomášek (Cardwell, Čáslava), 47. Holland (Wishart, M. Beran), 61. Treille (Marosz, Trončinský) - 19. Popelka (Okál), 20. Honejsek (Freibergs), 24. Honejsek (Matějíček). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 7032.

HC Dukla Jihlava - HC Sparta Praha 4:2 (0:1, 3:1, 1:0) (hráno ve čtvrtek 19. 10.)
Branky a nahrávky: 34. M. Hlinka (Anděl), 38. De la Rose (Jiránek), 40. Skořepa (Suchánek), 45. Jiránek (T. Kubalík) - 5. Klimek, 38. Smejkal (Reichenberg). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5034.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0) (hráno 10. 10.)
Branky a nahrávky: 10. Tybor (Sloboda, Baranka), 26. Tybor (Sloboda, Roman), 53. Hrbas (Trška, Dej) – 21. Knotek (Laš), 22. Sundher (J. Galvas, Skladaný), 23. Mráz (Ostřížek), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Tošenovjan, Ganger. Vyloučení: 3:7, navíc Ostřížek (OLO) 10 minut. Využití: 2:2. Střely na branku: 41:17. Diváci: 4318.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 20. 10. 2017)