U hokejisty Boyla objevili leukémii. Chci stihnout začátek sezony, plánuje útočník Devils

Hokejista New Jersey Devils Brian Boyle má v přípravě na NHL těžkého protivníka. Kluboví lékaři mu na začátku přípravného kempu diagnostikovali chronickou myeloidní leukémii. 32letý útočník ale věří, že se brzy vrátí na led.

New Jersey Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brian Boyle | Zdroj: www.nhl.com

„Nemám rád, když vynechávám zápasy. Máme dobrý plán léčby a už se těším, až se vrátím na led a budu hrát. Nevím přesně, kdy se to stane, ale v hlavě mám sedmý říjen,“ řekl novinářům hokejista Brian Boyle na tiskové konferenci. 7. října startuje nová sezona NHL i pro jeho New Jersey.

Profesionálním hokejistou na jeden večer. Kluby NHL látají sestavu i odměňují děti

Číst článek

32letý útočník ale do začátku soutěže nebude bojovat se soupeři v přípravných zápasech, ale se zákeřnou nemocí. Na začátku tréninkového kempu mu lékaři diagnostikovali chronickou myeloidní leukémii, závažné onemocnění kostní dřeně.

Klubový lékař Michael Farber řekl, že nemoc byla odhalena velmi brzy. Hokejistovi byly okamžitě nasazeny léky, které cíleně zabíjejí nezralé nádorové buňky.

„Je to věc, se kterou se musím popasovat. Cítím se tak blízko normálnímu stavu, jak to jde a snad tak bude vypadat i sezona,“ řekl hokejista, který nedávno podepsal s Devils dvouletou smlouvu v hodnotě přes milionů dolarů.

Oporou v boji je Boylovi manželka Lauren, dvě malé děti a víra. Pochází z věřící rodiny irské komunity v Bostonu. Je jedním ze třinácti děti a v mládí sledoval, jak se jeho otec úspěšně zotavuje z rakoviny ledvin a plic. Osobně i přes sociální sítě mu rychlé uzdravení přejí někdejší spoluhráči i soupeři, třeba Steven Stamkos nebo Mats Zuccarello

Příklad může najít i v hokeji. V roce 2007 si diagnózu stejné nemoci vyslechl i Jason Blake. Po léčení odehrál v NHL ještě šest sezon.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme