Utkání hvězd zřejmě bude bez hvězd. Termín hokejové exhibice koliduje s olympijským turnajem

Česká hokejová extraliga po 12 letech oživí „Utkání hvězd". Je ale dost možné, že největší hvězdy z tuzemských hokejových týmů se obnovené exhibice nezúčastní. Za vše může termínová kolize s olympijskými hrami Pchjongčchangu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední Utkání hvězd se konalo před 11 lety | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Exhibice se má hrát 17. února, tedy v době konání zimních olympijských her v Jižní Koreji. A vzhledem k avizované neúčasti hráčů z NHL na olympiádě se dá očekávat, že do Pchjongčchangu pojedou reprezentovat i ti nejlepší hokejisté z extraligy. Minimálně aspoň někteří z nich.

…a jak to vypadá v Litvínově, Aleši Procházko?

Číst článek

S únorovým termínem letos souhlasily všechny tuzemské kluby, v budoucnu se ale exhibice posune o měsíc dopředu.

„Diskuse proběhla po mistrovství světa, kdy jsou rozpisy soutěží poměrně finalizované a hotové. Jestli se bavíme dalším ročníku, budeme si to muset odsouhlasit v předstihu a vytvořit jeden víkend, kdy se nebude hrát,“ řekl Radiožurnálu šéf české extraligy Josef Řezníček.

Do exhibice se zapojí osobnosti z české i slovenské extraligy, německé ligy a mezinárodní rakouské EBEL ligy. První Utkání hvězd se bude hrát v Bratislavě.

„Bude to turnaj čtyř lig. Tři na tři, maximálně dvanáct hráčů a dva brankáři“ vysvětluje Josef Řezníček, že každý extraligový tým vyšle do exhibice jednoho hráče.

Naposledy před 11 lety

Nejvyšší domácí soutěž připravovala Utkání hvězd v letech 1996 až 2006. Zpočátku hráli hokejisté ze západní části republiky proti těm z východu, poslední tři ročníky se pak utkávaly výběry české a slovenské extraligy.

Dosud poslední exhibici hostil před 11 lety Poprad. „Střetnutí Východu proti Západu ztrácely úroveň, tímto se to oživilo. Když hraje Česko proti Slovensku, má to větší náboj a sbližuje to český a slovenský hokej,“ říkal tehdy slovenský trenér Zlína a kouč českého extraligového výběru Ernest Bokroš.

Jenže ani společná účast českých a slovenských hráčů upadající exhibici neoživila a Utkání hvězd v Popradu bylo paradoxně poslední. Akce pak skončila mimo jiné i kvůli nezájmu klubů, resp. hráčů. V letošní sezoně se tedy česká i slovenská extraliga ve spolupráci s německou a rakouskou ligou snaží Utkání hvězd oživit.

 

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme