V zámořské NHL se otevírá trh s volnými hráči. Mezi třicítkou nejzajímavějších je i Jágr

Nemají smlouvu a jsou volní. Teď budou někteří hokejisté v NHL čekat na domluvu s kterýmkoliv z týmů a doufat v pokračování kariéry. V sobotu 1. července se v nejlepší lize světa otevírá trh s volnými hráči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Jaromír Jágr | Foto: NHL.com

K dispozici budou velké české stálice v NHL. Smlouva končí třicetiletému Martinu Hanzalovi, který zažije poprvé, jaké to je, být nechráněným volným hráčem. Radim Vrbata je sice o něco starší, ale i o něj by v NHL měl být zájem, má za sebou dobrou sezonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V NHL jsou k dispozici hráči bez smlouvy

Mezi třicítkou nejzajímavějších volných hráčů je ale i ten nejstarší, který odehrál uplynulý ročník. Ano, hádáte správně, odehrál ho na Floridě. Teď je jen otázka, jestli Jaromír Jágr zůstane u Panthers. Tuhle otázku si kladnou samozřejmě i novináři ve Spojených státech a Kanadě.

„Nepřekvapilo by mě, kdyby už byl agent s klubem dohodnutý. Mohli to zvládnout třeba během mistrovství světa. Mám pocit, že se prostě jen čeká na zveřejnění. A už dřív bylo jasné, že to bude po rozšiřovacím draftu,“ říká kanadský hokejový novinář Elliotte Friedman na webu NHL.com.

Času dost 

Žádná oficiální dohoda mezi Floridou a Jágrem zatím zveřejněná není. Jen generální manažer klub sídlícího v Sunrise Dave Tallon přiznal, že je často v kontaktu s Jágrovým agentem Petrem Svobodou.

Času ale prý mají dost, a to klidně do září nebo října. To je sice pravda, ale Jágr a další Češi budou k dispozici jako volní hráči už za pár hodin. Trh s hokejovým zbožím se otevírá v NHL v sobotu v 18 hodin středoevropského času. 

František Kuna, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme