V zámořské NHL se otevírá trh s volnými hráči. Mezi třicítkou nejzajímavějších je i Jágr

Nemají smlouvu a jsou volní. Teď budou někteří hokejisté v NHL čekat na domluvu s kterýmkoliv z týmů a doufat v pokračování kariéry. V sobotu 1. července se v nejlepší lize světa otevírá trh s volnými hráči.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Jaromír Jágr

Hokejový útočník Jaromír Jágr | Foto: NHL.com

K dispozici budou velké české stálice v NHL. Smlouva končí třicetiletému Martinu Hanzalovi, který zažije poprvé, jaké to je, být nechráněným volným hráčem. Radim Vrbata je sice o něco starší, ale i o něj by v NHL měl být zájem, má za sebou dobrou sezonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V NHL jsou k dispozici hráči bez smlouvy

Mezi třicítkou nejzajímavějších volných hráčů je ale i ten nejstarší, který odehrál uplynulý ročník. Ano, hádáte správně, odehrál ho na Floridě. Teď je jen otázka, jestli Jaromír Jágr zůstane u Panthers. Tuhle otázku si kladnou samozřejmě i novináři ve Spojených státech a Kanadě.

„Nepřekvapilo by mě, kdyby už byl agent s klubem dohodnutý. Mohli to zvládnout třeba během mistrovství světa. Mám pocit, že se prostě jen čeká na zveřejnění. A už dřív bylo jasné, že to bude po rozšiřovacím draftu,“ říká kanadský hokejový novinář Elliotte Friedman na webu NHL.com.

Času dost 

Žádná oficiální dohoda mezi Floridou a Jágrem zatím zveřejněná není. Jen generální manažer klub sídlícího v Sunrise Dave Tallon přiznal, že je často v kontaktu s Jágrovým agentem Petrem Svobodou.

Času ale prý mají dost, a to klidně do září nebo října. To je sice pravda, ale Jágr a další Češi budou k dispozici jako volní hráči už za pár hodin. Trh s hokejovým zbožím se otevírá v NHL v sobotu v 18 hodin středoevropského času. 

František Kuna, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme